Rogers Cup 2013 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn Rogers Cup 2013.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2013.
Rogers Cup 2013
Miejsce  Kanada
Toronto
Obiekt Rexall Centre
Nawierzchnia Twarda
Data 03–11.08.2013
WTA Tour
Kategoria WTA Premier 5
Pula nagród 2 369 000 $
Drabinka 56S/64Q/28D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Serena Williams
Gra podwójna
Serbia Jelena Janković
Słowenia Katarina Srebotnik
2012 2014
Strona internetowa

Rogers Cup 2013tenisowy turniej WTA z cyklu Rogers Cup rozgrywany w dniach 3–11 sierpnia 2013 roku w Toronto na kortach twardych o puli nagród 2 369 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[a]
1 Stany Zjednoczone Serena Williams 1
2 Białoruś Wiktoryja Azaranka 3
3 Polska Agnieszka Radwańska 4
4 Chińska Republika Ludowa Li Na 5
5 Włochy Sara Errani 6
6 Czechy Petra Kvitová 7
7/WC Francja Marion Bartoli 8
8 Niemcy Angelique Kerber 9
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Dania Caroline Wozniacki 10
10 Włochy Roberta Vinci 11
11 Rosja Marija Kirilenko 12
12 Australia Samantha Stosur 13
13 Belgia Kirsten Flipkens 14
14 Stany Zjednoczone Sloane Stephens 15
15 Serbia Jelena Janković 16
16 Serbia Ana Ivanović 17

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6  
 Słowacja Magdaléna Rybáriková 1 1  
  1  Stany Zjednoczone Serena Williams 7 6  
  3  Polska Agnieszka Radwańska 63 4  
3  Polska Agnieszka Radwańska 7 7
  5  Włochy Sara Errani 61 5  
    1  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6
   Rumunia Sorana Cîrstea 2 0
   Słowacja Dominika Cibulková 61 2  
4  Chińska Republika Ludowa Li Na 7 6  
4  Chińska Republika Ludowa Li Na 1 65
   Rumunia Sorana Cîrstea 6 7  
6  Czechy Petra Kvitová 6 5 2
   Rumunia Sorana Cîrstea 4 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    1  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6  
Q  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 6 3 3      Włochy Francesca Schiavone 3 2  
 Włochy Francesca Schiavone 2 6 6       1  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 4 6 3       13  Belgia Kirsten Flipkens 0 3  
Q  Holandia Kiki Bertens 6 1 6     Q  Holandia Kiki Bertens 5 6 2
 Stany Zjednoczone Venus Williams 6 4 2     13  Belgia Kirsten Flipkens 7 3 6  
13  Belgia Kirsten Flipkens 0 6 6       1  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6
LL  Japonia Ayumi Morita 3 1        Słowacja Magdaléna Rybáriková 1 1
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 6 6      Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 4 2  
 Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6      Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6  
Q  Rumunia Alexandra Dulgheru 4 3        Słowacja Magdaléna Rybáriková 7 1
LL  Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 5 5       7/WC  Francja Marion Bartoli 65 0k  
Q  Stany Zjednoczone Lauren Davis 3 7 7     Q  Stany Zjednoczone Lauren Davis 0 3
    7/WC  Francja Marion Bartoli 6 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    3  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
 Belgia Yanina Wickmayer 6 2 6      Belgia Yanina Wickmayer 2 3  
LL  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 4 6 4       3  Polska Agnieszka Radwańska 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 7 3 61       14  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 1 62  
 Niemcy Mona Barthel 63 6 7      Niemcy Mona Barthel 3 6 3
 Francja Kristina Mladenovic 2 65     14  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 4 6  
14  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 7       3  Polska Agnieszka Radwańska 7 7
11  Rosja Marija Kirilenko 6 6       5  Włochy Sara Errani 61 5
Q  Chorwacja Petra Martić 2 1     11  Rosja Marija Kirilenko 5 5  
 Francja Alizé Cornet 6 6      Francja Alizé Cornet 7 7  
 Rosja Jelena Wiesnina 3 3        Francja Alizé Cornet 5 63
 Czechy Klára Zakopalová 5 6 6       5  Włochy Sara Errani 7 7  
 Czechy Lucie Šafářová 7 3 1      Czechy Klára Zakopalová 2 62
    5  Włochy Sara Errani 6 7  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    8  Niemcy Angelique Kerber 7 2 5  
Q  Słowacja Jana Čepelová 5 4      Słowacja Dominika Cibulková 60 6 7  
 Słowacja Dominika Cibulková 7 6        Słowacja Dominika Cibulková 6 7  
Q  Australia Anastasija Rodionowa 1 5       10  Włochy Roberta Vinci 3 64  
 Rosja Jekatierina Makarowa 6 7      Rosja Jekatierina Makarowa 0 4
 Niemcy Julia Görges 6 4 3     10  Włochy Roberta Vinci 6 6  
10  Włochy Roberta Vinci 2 6 6        Słowacja Dominika Cibulková 61 2
16  Serbia Ana Ivanović 6 6       4  Chińska Republika Ludowa Li Na 7 6
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 1 2     16  Serbia Ana Ivanović 6 6  
PR  Włochy Flavia Pennetta 6 3 6     PR  Włochy Flavia Pennetta 4 4  
 Polska Urszula Radwańska 3 6 2       16  Serbia Ana Ivanović 6 1 65
Q  Kanada Carol Zhao 1 3       4  Chińska Republika Ludowa Li Na 3 6 7  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 6 6      Rosja Anastasija Pawluczenkowa 1 4
    4  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    6  Czechy Petra Kvitová 6 6  
WC  Kanada Eugenie Bouchard 6 6     WC  Kanada Eugenie Bouchard 3 2  
PR  Rosja Alisa Klejbanowa 3 1       6  Czechy Petra Kvitová 6 6  
 Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 6       12  Australia Samantha Stosur 3 3  
 Stany Zjednoczone Jamie Hampton 4 4      Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 2 3
Q  Izrael Julja Gluszko 7 2 3     12  Australia Samantha Stosur 1 6 6  
12  Australia Samantha Stosur 5 6 6       6  Czechy Petra Kvitová 6 5 2
15  Serbia Jelena Janković 7 4 6        Rumunia Sorana Cîrstea 4 7 6
Q  Gruzja Ana Tatiszwili 66 6 3     15  Serbia Jelena Janković 6 7  
WC  Kanada Sharon Fichman 5 6 6     WC  Kanada Sharon Fichman 4 66  
WC  Kanada Stéphanie Dubois 7 2 2       15  Serbia Jelena Janković 3 4
 Rumunia Sorana Cîrstea 6 6        Rumunia Sorana Cîrstea 6 6  
Q  Ukraina Olha Sawczuk 2 3      Rumunia Sorana Cîrstea 5 7 6
    9  Dania Caroline Wozniacki 7 60 4  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 426 000 900
Finalistka 213 000 620
Półfinalistka 104 700 395
Ćwierćfinalistka 49 040 225
3 runda 23 730 125
2 runda 12 200 70
1 runda 6 400 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
1 Włochy Sara Errani
Włochy Roberta Vinci
2 Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
3 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Czechy Květa Peschke
4 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Numer
Tenisiści
5 Indie Sania Mirza
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Hiszpania Nuria Llagostera Vives
7 Francja Kristina Mladenovic
Kazachstan Galina Woskobojewa
8 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
Czechy Lucie Šafářová

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
7 2 5  
WC  Kanada Gabriela Dabrowski
 Kanada Sharon Fichman
64 6 10  
  WC  Kanada Gabriela Dabrowski
 Kanada Sharon Fichman
5 3  
   Serbia Jelena Janković
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 6  
4  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
2 4
   Serbia Jelena Janković
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
     Serbia Jelena Janković
 Słowenia Katarina Srebotnik
5 6 10
  3  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
7 2 6
   Niemcy Julia Görges
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
5 2  
3  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
7 6  
3  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
6 6
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
2 4  
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Polska Alicja Rosolska
4 2
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    1  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 3 10  
 Stany Zjednoczone Vania King
 Rosja Alisa Klejbanowa
4 6 7      Węgry Katalin Marosi
 Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
4 6 5  
 Węgry Katalin Marosi
 Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
6 1 10       1  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
7 2 5
 Japonia Kimiko Date-Krumm
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
6 3 9       WC  Kanada Gabriela Dabrowski
 Kanada Sharon Fichman
64 6 10
Alt  Austria Sandra Klemenschits
 Ukraina Olha Sawczuk
2 6 11     Alt  Austria Sandra Klemenschits
 Ukraina Olha Sawczuk
7 4 5
WC  Kanada Gabriela Dabrowski
 Kanada Sharon Fichman
6 65 10     WC  Kanada Gabriela Dabrowski
 Kanada Sharon Fichman
64 6 10  
8  Rosja A. Pawluczenkowa
 Czechy Lucie Šafářová
4 7 8  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    4  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6  
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Czechy Eva Hrdinová
6 6      Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Czechy Eva Hrdinová
4 2  
 Słowenia Andreja Klepač
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
2 3       4  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
2 4
 Serbia Jelena Janković
 Słowenia Katarina Srebotnik
65 6 10        Serbia Jelena Janković
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6
 Słowacja Dominika Cibulková
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
7 1 2      Serbia Jelena Janković
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6
 Rosja Swietłana Kuzniecowa
 Włochy Flavia Pennetta
62 66     6  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Hiszpania Nuria Llagostera Vives
4 1  
6  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Hiszpania Nuria Llagostera Vives
7 7  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
7  Francja Kristina Mladenovic
 Kazachstan Galina Woskobojewa
5 4  
 Niemcy Julia Görges
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
7 6      Niemcy Julia Görges
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 6  
WC  Niemcy Angelique Kerber
 Czechy Petra Kvitová
4 2     WC  Słowacja Daniela Hantuchová
 Szwajcaria Martina Hingis
2 4  
WC  Słowacja Daniela Hantuchová
 Szwajcaria Martina Hingis
6 6        Niemcy Julia Görges
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
5 2
 Rumunia Irina-Camelia Begu
 Białoruś Wolha Hawarcowa
6 2 10       3  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
7 6
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
 Czechy Klára Zakopalová
4 6 5      Rumunia Irina-Camelia Begu
 Białoruś Wolha Hawarcowa
2 1
    3  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
6 6  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
5  Indie Sania Mirza
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
4 7 10  
 Południowa Afryka Natalie Grandin
 Chorwacja Darija Jurak
6 65 2     5  Indie Sania Mirza
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 1 6  
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Polska Alicja Rosolska
4 6 10      Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Polska Alicja Rosolska
3 6 10  
WC  Kanada Eugenie Bouchard
 Belgia Kirsten Flipkens
6 3 7        Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Polska Alicja Rosolska
4 2
 Rosja Ałła Kudriawcewa
 Australia Anastasija Rodionowa
4 6 10       2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6
 Słowacja Janette Husárová
 Chorwacja Petra Martić
6 4 5      Rosja Ałła Kudriawcewa
 Australia Anastasija Rodionowa
4 4
    2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[b] Punkty (WTA)[c]
Zwyciężczynie 122 000 900
Finalistki 61 600 620
Półfinalistki 30 490 395
Ćwierćfinalistki 15 340 225
2 runda 7 780 125
1 runda 3 840 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 29 lipca 2013.
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]