Przejdź do zawartości

Roman Leppert

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Roman Leppert
Państwo działania

 Polska

Data i miejsce urodzenia

2 listopada 1964
Nakło nad Notecią

profesor nauk społecznych
Specjalność: pedagogika ogólna
Alma Mater

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy

Doktorat

1994 – pedagogika
Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy

Habilitacja

2004 – pedagogika
Akademia Bydgoska im. Kazimierza Wielkiego

Profesura

2016

profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Roman Leppert (ur. 2 listopada 1964 w Nakle nad Notecią[1]) – polski pedagog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki i były prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista w zakresie pedagogiki ogólnej.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1988 ukończył studia na kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Na Wydziale Pedagogicznym tej uczelni na podstawie napisanej pod kierunkiem Edmunda Trempały rozprawy pt. Potoczne teorie wychowania studentów na przykładzie studentów pierwszego roku studiów pedagogicznych WSP w Bydgoszczy uzyskał w 1994 stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika. W 2004 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Młodzież – świat przeżywany i tożsamość. Studia empiryczne nad bydgoskimi licealistami otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika. W 2016 został profesorem nauk społecznych[2].

Został profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz profesorem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy[2].

Był prorektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członkiem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda wręcza nominacje Profesorom m.in. pedagogiki
  2. a b c Prof. Roman Leppert, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2019-03-16].