Roman Nowicki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Roman Nowicki
Data i miejsce urodzenia 10 lutego 1936
Kościan
Poseł II kadencji Sejmu
Okres od 19 września 1993
do 20 października 1997
Przynależność polityczna Sojusz Lewicy Demokratycznej
Odznaczenia
Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Order Uśmiechu

Roman Nowicki (ur. 10 lutego 1936 w Kościanie) – polski polityk, inżynier, działacz społeczny, poseł na Sejm II kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Dzieciństwo spędził w Przasnyszu. Ukończył w tym mieście szkołę podstawową oraz uczęszczał do liceum ogólnokształcącego. Został następnie absolwentem Technikum Budowlanego w Sopocie. W 1967 ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Warszawskiej. W 1957 rozpoczął pracę w budownictwie.

Sprawował mandat posła II kadencji, wybranego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu Ostrołęka. W latach 2001–2002 pełnił funkcję radnego sejmiku mazowieckiego. W 2004 przeszedł z SLD do Socjaldemokracji Polskiej, zasiadł we władzach krajowych tej partii.

W 2002 zorganizował Kongres Budownictwa Polskiego. Organizował Związek Bezdomnych i Fundację Bezdomnych, w której objął stanowisko prezesa zarządu. Został też wiceprezesem Warszawskiej Izby Samorządu Gospodarczego.

Odznaczony Krzyżem Komandorskim (1997)[1] i Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą (2002)[2] Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderem Uśmiechu (2003)[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]