Rondo im. Eugeniusza Kasprzaka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
rondo im. pilota Eugeniusza Kasprzaka
Bronowice
Państwo  Polska
Miejscowość Lublin
Położenie na mapie Lublina
Mapa konturowa Lublina, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „rondo im. pilota Eugeniusza Kasprzaka”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „rondo im. pilota Eugeniusza Kasprzaka”
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa konturowa województwa lubelskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „rondo im. pilota Eugeniusza Kasprzaka”
Ziemia51°14′11,6″N 22°35′44,5″E/51,236556 22,595694

Rondo im. pilota Eugeniusza Kasprzaka w Lublinie – rondo w Lublinie, w dzielnicy Bronowice. Jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Lublinie. Do ronda ul. Krańcowa od południa, od północy ul. Chemiczna a ze wschodu i zachodu al. Wincentego Witosa. Rondo przebiega na wiadukcie nad al. Witosa. Jest jednym z węzłów obwodnicy miejskiej.

Otoczenie[edytuj | edytuj kod]

W okolicach ronda znajdują się restauracja McDonald’s, hurtownia Makro, supermarket przemysłowy Obi i oddział banku Pekao S.A. Nieopodal ronda znajduje się także hipermarket Carrefour wraz z Galerią Lubelską, centrum Dekoral oraz Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Komunikacja Miejska[edytuj | edytuj kod]

Przez rondo kursują linie autobusowe nr 7, 47, 50 i 55. W bezpośredniej bliskości ronda znajdują się 2 przystanki autobusowe[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Rozkład Jazdy (pol.). Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. [dostęp 2019-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-19)].