Ronnie Radke

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ronnie Radke
Ilustracja
Ronnie Radke performing with Falling in Reverse at House of Blues, Chicago 2015
Imię i nazwisko Ronald Joseph Radke
Pseudonim Ronnie Radke, Double R
Data i miejsce urodzenia 15 grudnia 1983
Las Vegas
Gatunki screamo[1], pop punk[1], rock alternatywny[1], indie rock[1], post hardcore[1]
Zawód wokalista, muzyk, producent muzyczny
Aktywność od 1998
Wydawnictwo Epitaph Records
Zespoły
Falling in Reverse (od 2008)
Escape the Fate (2004-2008)

Ronald Joseph Radke (ur. 15 grudnia 1983) – amerykański wokalista, członek zespołu Falling in Reverse, wcześniej wokalista Escape the Fate[1][2]. Gra na keyboardzie i gitarze.

Escape The Fate[edytuj | edytuj kod]

Ronnie był liderem zespołu i twórcą tekstów do EPki There's No Sympathy For The Dead i albumu Dying Is Your Latest Fashion wydanych w 2006 roku.

2008 rok[edytuj | edytuj kod]

Po opuszczeniu zespołu, Ronnie został zastąpiony przez byłego wokalistę blessthefall, Craiga Mabbitta.

W czerwcu 2008 roku Ronnie Radke został aresztowany i skazany na cztery lata pozbawienia wolności (z możliwością skrócenia wyroku do dwóch lat)[3]. Już w czasie pobytu w zakładzie karnym, 3 grudnia 2008 roku Ronnie założył nowy zespół post-hardcore'owy o nazwie Falling in Reverse (początkowo nazwa zespołu miała brzmieć From Behind These Walls). Zespół nagrał płytę demo i jeden utwór. Ronnie wyszedł z więzienia pod koniec grudnia 2010 roku.

Falling In Reverse[edytuj | edytuj kod]

Ronnie z zespołem wydał cztery albumy, wydany w 2011 "The Drug In Me Is You" , "Fashionably Late" w 2013 , "Just Like You" w 2015 i "Coming Home" w 2017. Zaczął również karierę solową jako raper, w 2014 roku miał wydać MixTape o nazwie "Watch Me", który jednak się nie ukazał.

Pobyt w więzieniu[edytuj | edytuj kod]

Radke, wraz z Chasem Raderem i kuzynami Chase - Josephem and Jackem Raderem postanowili wziąć udział w pojedynku w Las Vegas przeciwko Marcelowi Colquittowi, bratowi Marcela - Michaela i Maxa Greena (Max jest również z ETF, Colquitt i Green byli przyjaciółmi Ronniego). Colquitt Michael oraz Chase Rader przynieśli broń, Colquitt wyciągnął nią pierwszą zamierzając strzelić w Josepha. Chase Rader strzelił do Michaela Colquitta, a Michael Cook przybiegł mu na pomoc, również został postrzelony. Różnica jest w tym że Cook zmarł. Chase Rader nie został skazany, ponieważ działał w obronie własnej. Michael Colquitt został oskarżony pod zarzutem noszenia ukrytej broni i napaści z bronią w ręku, miał inną rozprawę w grudniu 2008 roku. Radke został zwolniony po przesłuchaniu, ale za wezwanie do walki, posiadania śmiercionośnej broni i najprawdopodobniej za załadowanie do niej nabojów został skazany. Marcel Colquitt również został współ-oskarżonym za wezwanie do walki. Cooka zabili 6 maja 2006 roku, a Ronnie miał rozprawę dokładnie 15 stycznia 2008 roku, gdzie przyznał się do naładowania naboi. Ronnie matce Cooka, pani Cedzie Freeman zapłacił ponad 100.000 dolarów odszkodowania w związku ze śmiercią Michaela. Colquitt popełnił samobójstwo we wrześniu 2007 roku. Radke wyszedł z więzienia pod koniec grudnia 2010 roku, prawdopodobnie przedłużyli mu wyrok o 30 dni za obrażanie Dyrektorki Generalnej, która nie odpowiedziała na pytanie Ronniego, kiedy wyjdzie z więzienia. Podobno Ronald Joseph nie stawiał się na wezwania kuratora[potrzebny przypis].  

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f Gregory Heaney: Falling in Reverse Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-06-25].
  2. Corey Apar: Escape the Fate Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-06-25].
  3. AbsolutePunk.net: Ronnie Radke Sentenced to Four Years in Jail (ang.). 4 sierpnia 2008. [dostęp 13 sierpnia 2008].