Ronnie Radke

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ronnie Radke
Ilustracja
Ronnie Radke, Rock im Park 2014
Imię i nazwisko Ronald Joseph Radke
Pseudonim Ronnie Radke, Double R
Data i miejsce urodzenia 15 Grudnia 1983
Las Vegas, Nevada
Gatunki Post-Hardcore, Hip Hop, Metalcore, Pop Punk, Emo(Początki)
Zawód Wokalista, producent muzyczny
Aktywność od 1998
Wytwórnie płytowe Epitaph Records
Powiązania Falling in Reverse
Escape the Fate
Andy Biersack
Danny Worsnop
Zespoły
Falling in Reverse
Escape the Fate
Strona internetowa

Ronald Joseph Radke (ur. 15 grudnia 1983) - amerykański muzyk z Las Vegas. Wokalista zespołu Falling in Reverse, wcześniej wokalista Escape The Fate. Gra na keyboardzie i gitarze.

Escape The Fate[edytuj]

Ronnie był liderem zespołu i twórcą tekstów do EPki There's No Sympathy For The Dead i albumu Dying Is Your Latest Fashion wydanych w 2006 roku.

2008 rok[edytuj]

Po opuszczeniu zespołu, Ronnie został zastąpiony przez byłego wokalistę blessthefall, Craiga Mabbitta.

W czerwcu 2008 roku Ronnie Radke został aresztowany i skazany na cztery lata pozbawienia wolności (z możliwością skrócenia wyroku do dwóch lat)[1]. Już w czasie pobytu w zakładzie karnym, 3 grudnia 2008 roku Ronnie założył nowy zespół post-hardcore'owy o nazwie Falling in Reverse (początkowo nazwa zespołu miała brzmieć From Behind These Walls). Zespół nagrał płytę demo i jeden utwór. Ronnie wyszedł z więzienia pod koniec grudnia 2010 roku.

Falling In Reverse[edytuj]

Ronnie z zespołem wydał trzy albumy, wydany w 2011 "The Drug In Me Is You" , "Fashionably Late" w 2013 i "Just Like You" w 2015. Jednocześnie zaczął karierę solową jako raper, w 2014 roku miał wydać MixTape o nazwie "Watch Me", który jednak się nie ukazał.

Pobyt w więzieniu[edytuj]

Radke, wraz z Chasem Raderem i kuzynami Chase - Josephem and Jackem Raderem postanowili wziąć udział w pojedynku w Las Vegas przeciwko Marcelowi Colquittowi, bratowi Marcela - Michaela i Maxa Greena (Max jest również z ETF, Colquitt i Green byli przyjaciółmi Ronniego). Colquitt Michael oraz Chase Rader przynieśli broń, Colquitt wyciągnął nią pierwszą zamierzając strzelić w Josepha. Chase Rader strzelił do Michaela Colquitta, a Michael Cook przybiegł mu na pomoc, również został postrzelony. Różnica jest w tym że Cook zmarł. Chase Rader nie został skazany, ponieważ działał w obronie własnej. Michael Colquitt został oskarżony pod zarzutem noszenia ukrytej broni i napaści z bronią w ręku, miał inną rozprawę w grudniu 2008 roku. Radke został zwolniony po przesłuchaniu, ale za wezwanie do walki, posiadania śmiercionośnej broni i najprawdopodobniej za załadowanie do niej nabojów został skazany. Marcel Colquitt również został współ-oskarżonym za wezwanie do walki. Cooka zabili 6 maja 2006 roku, a Ronnie miał rozprawę dokładnie 15 stycznia 2008 roku, gdzie przyznał się do naładowania naboi. Ronnie matce Cooka, pani Cedzie Freeman zapłacił ponad 100.000 dolarów odszkodowania w związku ze śmiercią Michaela. Colquitt popełnił samobójstwo we wrześniu 2007 roku. Radke wyszedł z więzienia pod koniec grudnia 2010 roku, prawdopodobnie przedłużyli mu wyrok o 30 dni za obrażanie Dyrektorki Generalnej, która nie odpowiedziała na pytanie Ronniego, kiedy wyjdzie z więzienia. A fakt, że Ronnie brał narkotyki nie jest powodem dla którego trafił do więzienia. Może to być okoliczność nie łagodząca sprawy, ale na pewno nie powód. Podobno Ronald Joseph nie stawiał się na wezwania kuratora.  

Krąży również plotka, że Ronnie nazwał dziewczynę Colquitta "pustą dzi*" w kłótni, i przez to zaczął się cały spór, ale nie jest to do końca potwierdzone w zeznaniach.

W piosenkach Ronniego można usłyszeć coś o fałszywych przyjaciołach, to o Greenie i Colquitt'cie. Green wyrzucił po tym go z ETF, i jeszcze bezczelnie pisał o nim piosenki wraz z Craigiem Mabbitem (CHAMSTWO!) o tym całym wydarzeniu i zachowaniu Ronniego. Nazwał nawet ten album "This war is ours" czyli "Ta walka jest nasza", niektóre strony podają, że Green chciał się pogodzić z Radke, ale Radke był obojętny na jakiekolwiek przeprosiny i ogółem skomentował to (nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym typie) "Najpierw nazywają album "Ta walka jest nasza", a później przepraszają!". Green odszedł z ETF, Ronnie zaczął pisać piosenki o tym że wygrał, a ETF że przegrali. [2]

Przypisy

  1. AbsolutePunk.net: Ronnie Radke Sentenced to Four Years in Jail (ang.). 4 sierpnia 2008. [dostęp 13 sierpnia 2008].
  2. Wiecie daczego Ronnie Radke siedzi w więzieniu ? - Zapytaj.onet.pl -, „zapytaj.onet.pl”, zapytaj.onet.pl [dostęp 2016-02-17].