Rosemary West

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rosemary Pauline "Rose","Dosie Rosie" Letts (West) (ur. 29 grudnia 1953) - seryjna morderczyni. Wraz ze swym mężem Fredem zamordowała 10 młodych kobiet. Gdy Fred przebywał w więzieniu, Rosemary zamordowała również swoją pasierbicę, Charmaine West. Fred popełnił samobójstwo w 1995 r. w więzieniu, zaś skazana na dożywocie Rosemary jest w nim do dziś.

Znane szczegóły[edytuj]

W 1968 r. zamieszkała z Fredem Westem. Miała wtedy 15 lat, a on 27, jednak jej rodzice (matka w depresji, ojciec schizofrenik) nie wyrażali żadnego sprzeciwu. Także społeczeństwo [potrzebny przypis] nie było zaszokowane (już jako nastolatka Rosemary dała się poznać jako perwersyjna seksualnie). Jej kochanek mieszkał wraz z dwoma córkami:Charmaine i Anną Marie. W 1970 r. urodziła mu córkę, Heather, a dwa lata później wyszła za niego za mąż. Niedługo potem zaszła w ciążę i na świat przyszła kolejna córka Westów, Mae. Potem przychodziły kolejne dzieci: Tara (ur.1977), Louise (ur.1978), Barry (ur.1980), Rosemary Junior (ur.1982, ojcem prawdopodobnie nie był Fred) i Lucyanna (ur.1983). Rose zabiła Shirley Robinson, gdy ta była w trzecim miesiącu ciąży. Rosemary znała Renę Costello, która określiła ją jako "nieźle walniętą". Obie kobiety pokłóciły się, kiedy Rosemary omal nie złamała ręki Charmaine.

Proces[edytuj]

1995 Frederick powiesił się w celi, Rose w tym samym roku stanęła przed sądem oskarżona o 10 morderstw. Na swą obronę zrzuciła winę za wszystko na swego męża. Prokuratura przypuszczała, że Rosemary jest właściwą sprawczynią, a jej mąż był tylko pomocnikiem przy pocięciu zwłok na kawałki. Szokujące szczegóły mordów oraz towarzyszących im tortur spowodowały plotki, że prócz znanych zabójstw, para ta uczestniczyła również w innych, a zwłoki ukryła.

Linki zewnętrzne[edytuj]