Royal College of Obstetricians and Gynaecologists

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Royal College of Obstetricians and Gynaecologists
Ilustracja
łac. Super Ardua
Państwo  Wielka Brytania
Siedziba Londyn
Przewodniczący Anthony Dale Falconer
Data rejestracji 1929
brak współrzędnych
Strona internetowa

Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (RCOG)Stowarzyszenie założone w Wielkiej Brytanii. Jego członkowie, w tym również osoby bez stopni medycznych, pracy w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Głównym celem RCOG jest zachęcanie do badań i rozwoju nauki, a także praktyki położnictwa i ginekologii, jak również poprawa opieki zdrowotnej w zakresie seksuologii i reprodukcji poprzez:

  • poprawę standardów organizacyjnych i usługowych,
  • normy wykonywania zawodu lekarza (oraz aby były odnawiane),
  • najlepsze praktyki stanowione przez audyty i badania naukowe,
  • ustanowienie mechanizmów monitorowania wdrażania norm,
  • informowanie pacjenta na temat, czego ma się spodziewać, kiedy zgłasza się na leczenie[1].

W RCOG działa około 12 500 członków na całym świecie, z których prawie połowa pochodzi spoza Wysp Brytyjskich. College jest reprezentowany w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Siedziba RCOG w Londynie

Royal College of Obstetricians and Gynaecologists Założono jako British College of Obstetricians and Gynaecologists we wrześniu 1929 przez profesorów Williama Blair-Bell i Sir Williama Fletcher Shaw. RCOG otrzymał status królewski (Royal) w dniu 21 marca 1947 roku. Przez pierwsze trzy lata, stowarzyszenie miało swoją siedzibę w biurze przy ulicy St John Street 20 w Manchesterze. W 1932 r. siedziba została przeniesiona do Londynu na ulicę Queen Anne Street 58. Budynek został oficjalnie otwarty przez księżną Yorku Elżbietę Bowes-Lyon 5 grudnia 1932 roku. Z powodu ciągłego rozszerzania działalności RCOG, w 1952 roku przeniesiono stowarzyszenie do większych pomieszczeń przy Queen Anne Street. College przeniesiono do obecnej siedziby przy 27 Sussex Place, Regent Park w Londynie. Nowy budynek został oficjalnie otwarty przez Królową Elżbietę II 13 lipca 1960 roku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. RCOG: Setting standards (ang.). [dostęp 2014-01-19].
  2. RCOG: Membership (ang.). [dostęp 2016-04-11].