Rumunia na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rumunia na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012
Rumunia
Kod MKOl ROU
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Carol Eduard Novak
Liczba zawodników 5 w 4 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 47.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
0
Razem
2

Rumunię na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 w Londynie reprezentowało 5 zawodników. Był to szósty start reprezentacji Rumunii na Letnich igrzyskach paraolimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Gold medal Paralympics.svg Złoto Carol Eduard Novak Cycling - Paralympic pictogram.svg Kolarstwo bieg pościgowy indywidualnie - C4 1 września
Silver medal Paralympics.svg Srebro Carol Eduard Novak Cycling - Paralympic pictogram.svg Kolarstwo jazda na czas - C4 5 września

Kadra[edytuj | edytuj kod]

Cycling - Paralympic pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Carol Eduard Novak Wyścig ze startu wspólnego (C4-5)[1] 1:55:54 8.
Jazda na czas (C4)[2] 33:06.93 Silver medal Paralympics.svg
Imre Torok Wyścig ze startu wspólnego (C4-5)[1] Nie ukończył

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Carol Eduard Novak 1 kilometr (C4-5)[3] 1:09.390 7.
Imre Torok 1 kilometr (C4-5)[3] 1:13.774 17.
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Czas Miejsce Przeciwnik
Czas
Miejsce
Carol Eduard Novak bieg pościgowy indywidualnie (C4)[4] 4:40.315 WR 1 Q Czechy Jiri Jezek
W 4:42.000
Gold medal Paralympics.svg

Athletics - Paralympic pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wynik Miejsce
Florin Marius Cojoc Skok w dal (F46)[5] 4.14 11.

Swimming - Paralympic pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Naomi Ciorap 50 m stylem dowolnym (S13)[6] 32.53 15. Nie awansowała
100 m stylem dowolnym (S13)[7] 1:13.30 16. Nie awansowała
100 m stylem klasycznym (SB13)[8] 1:34.92 12. Nie awansowała

Table tennis - Paralympic pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Dacian Makszin Indywidualnie - kl. 3[9] Hiszpania Tomas Pinas
L 0-3
Szwecja Alexander Ohgren
W 3-2
3. Nie awansował

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Men's Road Race C4-5 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  2. Men's Time Trial C4 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  3. a b Men's 1km Time Trial C4-5 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  4. Men's Individual Pursuit C4 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  5. Men's Long Jump F46 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  6. Women's 50 m Freestyle S13 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  7. Women's 100 m Freestyle S13 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  8. Women's 100 m Breaststroke SB13 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.
  9. Men's Singles 3 (ang.). paralympic.org, 30.07.2017.