Russell Hobbs

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Russel Hobbs
Założyciel(e) William Russell
Peter Hobbs
Data założenia 1952
Państwo  Wielka Brytania
Siedziba Failsworth
Branża sprzęt AGD
Produkty żelazka, tostery, czajniki elektryczne
Strona internetowa

Russel Hobbs - brytyjskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji tzw. małego sprzętu AGD (czajniki elektryczne, żelazka, tostery, odkurzacze itp.), z siedzibą w Failsworth niedaleko Manchesteru.

Historia[edytuj]

W 1955 roku firma Russell Hobbs opracowała czajnik elektryczny K1, z automatycznym, termostatowym wyłącznikiem opartym na czujniku bimetalowym. Do roku 1975 firma wyprodukowała ponad 5 milionów czajników elektrycznych.

Firma powstała w Anglii w 1952 roku. Jej nazwa jest zestawieniem nazwisk dwóch założycieli: Williama Russell i Petera Hobbs. Początkowo należała do założycieli, którzy w 1963 aby spłacić zaciągnięte kredyty musieli ją sprzedać konsorcjum Tube Investments. Przez kolejne lata firma przechodziła z rąk do rąk, aby ostatecznie stać się częścią amerykańskiego koncernu Salton Inc.

W 1996 roku Russell Hobbs wprowadził czajnik ekspresowy Millenium.

W 2003 roku Russell Hobbs wypuścił na rynek kolekcję Glass, gdzie tworzywo sztuczne zostało zastąpione hartowanym szkłem oraz stalą szlachetną.

W 2009 firma wprowadziła na rynek kolejne kolekcje małego sprzętu AGD: Glass Touch, Allure, Stylis, Purple Passion, Hot Orange.

Bibliografia[edytuj]