SC Corinthians Alagoano

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Corinthians Alagoano
Pełna nazwa Sport Club Corinthians Alagoano
Przydomek Tricolor, Nelsão, Timão da Serraria
Barwy czarne, białe i czerwone
Data założenia 4 kwietnia 1991
Liga Campeonato Alagoano
Państwo  Brazylia
Adres R Deputado Rubens Canuto 198 CEP 57035-200 Maceió/AL
Stadion Estádio Nelsão, Maceió, Brazylia
Prezes José Eurico Beltrão Coelho da Paz
Trener Gilson Baiano
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Sport Club Corinthians Alagoano - brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Maceió leżącym w stanie Alagoas.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub założonyt został 4 kwietnia 1991 roku. W roku 1995 Corinthians Alagoano przystąpił do rozgrywek drugiej ligi stanu Alagoas, którą wygrał nie ponosząc żadnej porażki. Klub uzyskał awans do pierwszej ligi, jednak kierownictwo klubu postanowiło, by w 1996 roku nie przystępować do rozgrywek ligi stanowej, przez co Corinthians Alagoano w 1997 znów zagrał w drugiej lidze.

W roku 2000 klub pierwszy raz wziął udział w ogólnonarodowych rozgrywkach - w tzw. zielonym module Copa João Havelange (który był odpowiednikiem trzeciej ligi brazylijskiej). W pierwszym etapie klub zajął pierwsze miejsce w swojej grupie i awansował do drugiego etapu, gdzie został jednak wyeliminowany.

W roku 2001 Corinthians Alagoano wziął udział w rozgrywkach trzeciej ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série C). W grupie klub zajął pierwsze miejsce, jednak wyeliminowany został już w następnym etapie turnieju.

W 2002 roku Corinthians po słabym występie odpadł już w pierwszej rundzie rozgrywek trzeciej ligi brazylijskiej.

W roku 2003 klub znów grał w trzeciej lidze brazylijskiej, gdzie trafił do jednej grupy z klubami ze stanu Paraiba - Botafogo (PB) i Sousa. Corinthians Alagoano przegrał wszystkie cztery mecze. Klub wziął także udział w Copa do Brasil, gdzie już w pierwszej rundzie wyeliminowany został przez klub Esporte Clube Flamengo z miasta Piauí.

W 2004 roku Corinthians Alagoano, po wygranym finale z klubem Coruripe, pierwszy raz w swej historii został mistrzem stanu Alagoas. Kolejny start w trzeciej lidze brazylijskiej znów był nieudany - klub ponownie był ostatni w grupie i odpadł w pierwszej rundzie.

Znani piłkarze w historii klubu[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]