SIMextra

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

SIMextra – dodatkowa usługa dostępna w wielu sieciach telefonii komórkowej bez względu na używany model telefonu. SIMextra jest wbudowane w karty SIM większości sieci komórkowych. Operator oznacza wszystkie karty SIM symbolem "@" dla kart 32k lub "#" dla 64k na końcu numeru seryjnego.

Dostęp do usług[edytuj | edytuj kod]

Aby otrzymać żądaną informację z serwisu SIMextra należy przejść krok po kroku przez kolejne poziomy menu SIMextra, a następnie wybrać interesujący nas serwis. Informacja zwrotna jest przesyłana do użytkownika w postaci specjalnie sformatowanych wiadomości SMS.

Podczas oczekiwania na informację zwrotną w zależności od wersji karty SIM wyświetlany jest komunikat: "Poczekaj. Trwa przesyłanie informacji". Nadesłana informacja zwrotna jest wyświetlana na telefonie użytkownika.

Na terenie Polski poruszanie się po menu SIMextra jest bezpłatne. Płatne jest natomiast otrzymanie odpowiedzi z zamówionymi informacjami lub wysłanie e-maila.

Oferta usług[edytuj | edytuj kod]

Dzięki menu SIMextra, użytkownik ma do dyspozycji wiele różnorodnych, łatwo dostępnych serwisów:

  • rozrywkowych, np. dowcipy, quizy tematyczne, erotyka, psychotesty, testy IQ, informacje z życia sławnych ludzi, muzyka, horoskopy,
  • informacyjnych, np. wiadomości z Polski i ze świat, sport, kursy walut, prognoza pogody (także dla kierowców), lotto, program TV, program "alkomat" który oblicza w przybliżeniu stężenie alkoholu we krwi, informacje o zdrowiu, numery kierunkowe, nauka, muzyka, kalendarium,
  • komunikacji osobistej, np. wyślij e-mail, kanały SMS, wyślij wizytówkę,
  • lokalizacyjnych, np. tzw. radar.