Saiunkoku Monogatari

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Colourcloud Palace
彩雲国物語
(Saiunkoku Monogatari)
Gatunek fantasy, dramat, romans, komedia,
Powieść
Autor Sai Yukino
Artysta Kairi Yura
Wydawca Japonia Kadokawa Shoten
Odbiorcy shōjo
Wydawana 20032011
Liczba tomów 22
Manga
Autor Kairi Yura
Wydawca Japonia Kadokawa Shoten
Odbiorcy shōjo
Drukowana w Beans Ace
Wydawana 20052012
Liczba tomów 9
Telewizyjny serial anime
Reżyser Jun Shishido
Studio Madhouse Studios
Stacja telewizyjna Japonia NHK, Animax
Polska Hyper
Premierowa emisja 8 kwietnia 200624 lutego 2007
Liczba odcinków 39
Telewizyjny serial anime
2nd Series
Reżyser Jun Shishido
Studio Madhouse Studios
Stacja telewizyjna Japonia NHK
Premierowa emisja 7 kwietnia 20078 marca 2008
Liczba odcinków 39

Saiunkoku Monogatari (jap. 彩雲国物語 Saiunkoku Monogatari?, także jako Colourcloud Palace) – seria japońskich powieści napisanych przez Sai Yukino oraz ilustrowanych przez Kairi Yurę. Manga, którą ilustrowała również Kairi Yura, była publikowana przez wydawnictwo Kadokawa Shoten i drukowana w Beans Ace. Trzydziestodziewięcioodcinkowe anime zostało wyreżyserowane przez Juna Shishido. W Polsce anime było emitowane na kanale Hyper pod tytułem Colourcloud Palace.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Jest to historia dziewczyny pochodzącej ze zubożałej arystokratycznej rodziny, mieszkającej z ojcem i przygarniętym przez niego chłopcem w ich rodzinnym domu znajdującym się w stolicy państwa Saiunkoku Kyo. Pewnego dnia, niczego się nie spodziewając, młoda dziewczyna dostaje propozycję od jednego z cesarskich doradców: w zamian za 500 sztuk złota ma ona zostać żoną cesarza, by uczyć rozleniwionego władcę, jak mądrze rządzić państwem, a do tego, by poprawić jego wizerunek, gdyż cesarz uchodzi za młodego, leniwego homoseksualistę, którego nie obchodzą losy cesarstwa. Oprócz pojawienia się dziewczyny w cesarskim pałacu, mieszkający z nią chłopak ma wejść do armii cesarskiej i być głównym ochroniarzem cesarza. Ponieważ dziewczyna bardzo się stara poprawić sytuację materialną w rodzinie, zgadza się bez wahania.

Główne Postacie[edytuj | edytuj kod]

Shūrei Kō (jap. 紅 秀麗 Kō Shūrei?)

Główna bohaterka, córka i jedyne dziecko Shōki Kō z klanu Kō, jednego z dwóch najpotężniejszych klanów w Saiunkoku. Zostaje zaciągnięta do Haremu. Jej marzeniem jest przystąpienie do egzaminu państwowego, do którego nie mogą przystępować kobiety. Król dowiaduje się o tym i próbuje zmienić ustawę dotyczącą egzaminu.

Ryūki Shi (jap. 紫 劉輝 Shi Ryūki?)

Dziewiętnastoletni cesarz Saiunkoku. Zakochany po uszy w Shūrei. Udaje, że "woli mężczyzn", by nie doprowadzić do zamieszek. Często całuje Shūrei, przez co dziewczyna wpada w złość i na niego krzyczy.

Seiran Shi (jap. 茈 静蘭 Shi Seiran?)

Chłopak przygarnięty przez rodzinę Shūrei. Później okazuje się, że jest wygnanym księciem Seienem, bratem Ryūkiego, jednak nie przyznaje się do tego, by nie wprowadzać ponownych zamieszek w kraju.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]