Przejdź do zawartości

Samoloty 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Samoloty 2
Planes: Fire & Rescue
ilustracja
Gatunek

animowany
komedia

Rok produkcji

2018

Data premiery

1 czerwca 2018
20 lipca 2018 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

90 min

Reżyseria

Roberts Gannaway

Główne role

Dane Cook
Stacy Keach
Brad Garrett
Cedric the Entertainer
Julie Bowen
Ed Harris
Curtis Armstrong
Teri Hatcher

Wytwórnia

Columbia Pictures
Prana Studios

Dystrybucja

Sony Pictures Releasing

Poprzednik

Samoloty

Strona internetowa

Samoloty 2 (pierwotnie: Samoloty: Na ratunek; ang. Planes: Fire & Rescue) – druga część animowanego filmu Disneya Samoloty.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Dusty uświadamia sobie, że jego życie zmieniło się na zawsze, zaczyna szukać nowej drogi. Opuszcza domowe pielesze i drogich mu przyjaciół by stawić czoła nowym wyzwaniom w Bazie Pożarniczej Turbocz. Tam spotyka menażerię postaci, które odcisną ogromne piętno na jego dalszych losach.

Opowieść zaczyna się, kiedy słynny z podniebnych wyścigów Dusty Popylacz wraca do rodzinnego miasteczka po kolejnym zwycięskim sezonie. Niestety, nie przyszło mu długo cieszyć się ze zwycięstwa, ponieważ nieszczęśliwy wypadek podczas treningu kończy jego karierę sportową. Początkowo nie przyjmuje tego do wiadomości. Pewnej nocy chce udowodnić sobie, że nie jest jeszcze skończony. W wyniku upadku rozbija się i wywołuje pożar.

Wypadek ten uruchamia lawinę zdarzeń, które zagrażają przyszłości rodzinnego miasteczka Dusty’ego. Zmuszony do obniżenia tempa życia Dusty rozpoczyna treningi z zastępem Podniebnych Strażaków w Bazie Pożarniczej Turbocz jako jednosilnikowa cysterna lotnicza. Jak mówi producent Ferrell Barron: „Jest to całkowity zwrot w karierze Dusty’ego. Nowe zadania są równie satysfakcjonujące, co wyścigi, a może nawet bardziej, a z pewnością dają mu dużo większe poczucie spełnienia”. Nie chodzi już tylko o osobiste osiągnięcia, ale o to, co Dusty może dać z siebie innym.

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Amerykański
Polski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]