Samoloty 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Samoloty 2
Planes: Fire & Rescue
Gatunek animowany
komedia
Rok produkcji 2014
Data premiery 17 lipca 2014
Polska 18 lipca 2014
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język  angielski
Czas trwania 90 min
Reżyseria Roberts Gannaway
Główne role Dane Cook
Stacy Keach
Brad Garrett
Cedric the Entertainer
Julie Bowen
Ed Harris
Curtis Armstrong
Teri Hatcher
Wytwórnia Walt Disney Pictures
DisneyToon Studios
Dystrybucja Walt Disney Studios Motion Pictures
Poprzednik Samoloty

Samoloty 2 (pierwotnie: Samoloty: Na ratunek; ang.: Planes: Fire & Rescue) – druga część animowanego filmu Disneya Samoloty.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Dusty uświadamia sobie, że jego życie zmieniło się na zawsze, zaczyna szukać nowej drogi. Opuszcza domowe pielesze i drogich mu przyjaciół by stawić czoła nowym wyzwaniom w Bazie Pożarniczej Turbocz. Tam spotyka menażerię postaci, które odcisną ogromne piętno na jego dalszych losach.

Opowieść zaczyna się, kiedy słynny z podniebnych wyścigów Dusty Popylacz wraca do rodzinnego miasteczka po kolejnym zwycięskim sezonie. Niestety, nie przyszło mu długo cieszyć się ze zwycięstwa, ponieważ nieszczęśliwy wypadek podczas treningu kończy jego karierę sportową. Początkowo nie przyjmuje tego do wiadomości. Pewnej nocy chce udowodnić sobie, że nie jest jeszcze skończony. W wyniku upadku rozbija się i wywołuje pożar.

Wypadek ten uruchamia lawinę zdarzeń, które zagrażają przyszłości rodzinnego miasteczka Dusty’ego. Zmuszony do obniżenia tempa życia Dusty rozpoczyna treningi z zastępem Podniebnych Strażaków w Bazie Pożarniczej Turbocz jako jednosilnikowa cysterna lotnicza. Jak mówi producent Ferrell Barron: „Jest to całkowity zwrot w karierze Dusty’ego. Nowe zadania są równie satysfakcjonujące, co wyścigi, a może nawet bardziej, a z pewnością dają mu dużo większe poczucie spełnienia”. Nie chodzi już tylko o osobiste osiągnięcia, ale o to, co Dusty może dać z siebie innym.

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Amerykański
Polski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]