Samuel Page

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy amerykańskiego aktora. Zobacz też: artykuł dotyczący osoby o podobnym nazwisku.
Samuel Page
Imię i nazwisko Samuel L. Elliott
Data i miejsce urodzenia 5 listopada 1976 r.
Whitefish Bay w stanie Wisconsin, USA
Zawód Aktor
Lata aktywności od 2001

Samuel Page (lub Sam Page) (ur. 5 listopada 1976 r. w Whitefish Bay w stanie Wisconsin) − amerykański aktor telewizyjny i filmowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodził się w miejscowości Whitefish Bay w stanie Wisconsin pod nazwiskiem Samuel L. Elliott. Studiował na Uniwersytecie Princeton, w 1998 roku uzyskał licencjat z ekonomii i biologii ewolucyjnej. W trakcie studiów napisał artykuł o zwyczajach godowych gambuzji pospolitych; jego praca została opublikowana w czasopiśmie naukowym[1]. W tym czasie grywał także w uczelnianej drużynie baseballowej, a następnie był członkiem organizacji National Collegiate Athletic Association (NCAA).

Aspiracje aktorskie zakiełkowały w nim pod koniec nauki na studiach. Page przeprowadził się do Kalifornii stosunkowo szybko, a jeszcze szybciej zaczął pojawiać się na ekranie telewizji. Gościnne role w serialach stacji The WB Asy z klasy (Popular) i Siódme niebo (7th Heaven) sprawiły, że został zauważony przez niszowego reżysera Davida DeCoteau. DeCoteau obsadził go w dwóch swoich kręconych na rynek DVD horrorach: pierwszym było Więzienie śmierci (Prison of the Dead, 2000), które nawet wśród fanów projektów klasy "B" przeszło bez echa, drugim zaś znacznie bardziej sukcesywne Przymierze (The Brotherhood, 2001), początkujące zresztą całą serię homoerotycznych, kiczowatych filmów grozy, na którą do 2009 r. złożyło się sześć tytułów. Po udziale w sitcomach Pod koszem (Hang Time) i Men, Women & Dogs Page przeniósł się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie została mu przydzielona rola Treya Kenyona w operze mydlanej ABC Wszystkie moje dzieci (All My Children). Aktor wcielał się w tę postać w latach 2002-2003, następnie z kolei występował jako Drew Mandel w seryjnej tragikomedii NBC American Dreams (2003-2004), jako Jesse Parker w serialu grozy FOX Miasteczko Point Pleasant (Point Pleasant, 2005-2006) oraz odgrywał Caseya Woodlanda w dramacie sądowym CBS Shark (2006-2007).

Czerwcem 2002 r. znalazł się na liście "najbardziej pożądanych kawalerów" według magazynu People, a także w zestawieniu "najgorętszych aktorów oper mydlanych" wedle pisma US Weekly.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Ma 183 cm wzrostu.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sam Page (IV) − biografia. Internet Movie Database (IMDb). (ang.) [dostęp 2010-02-18]
  2. Czas na Annie. [dostęp 2015-02-07].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]