Sandy Cohen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sanford „Sandy” Cohen
Sanford Cohen
Sandy
Pierwsze wystąpienie Premiere (odcinek 1.01)
Ostatnie wystąpienie End's Not Near, It's Here (odcinek 4.16)
Twórca Josh Schwartz
Grany przez Peter Gallagher, Max Greenfield (retrospekcje)
Liczba odcinków 92
Dane biograficzne
Rodzina Sophie Cohen (matka)
Kirsten Cohen (żona)
Seth Cohen (syn)
Ryan Atwood (adoptowany syn)
Sophie Rose Cohen (córka)
Caleb Nichol (teść, zmarł pod koniec 2 serii),
Rose Nichol (teściaowa, zmarła)
Summer Roberts (synowa)
Inne informacje
Wiek 49 (wybiegi w przyszłość)
40 (pierwsze pojawienia w 2003)
Specjalność Profesor Prawa, prawnik; Dawny dyrektor The Newport Group

Sanford „Sandy” Cohen fikcyjna postać w serialu produkowanym przez FOX Życie na fali. Grał go Peter Gallagher.

Sandy – prawnik, gawędzirz, syn Sophie Cohen oraz mąż Kirsten Cohen. Ich najstarszym synem jest Seth Cohen. Początkowo był obrońcą z urzędu i w ten sposób poznał nastolatka złapanego za kradzież samochodu o imieniu Ryan Atwood, którego później adoptuje po tym jak porzuciła go matka. Wkrótce potem przechodzi do prywatnej kancelarii prawniczej. Po zwolnieniu/ odejściu zakłada własną kancelarię ale w końcu zostaje dyrektorem firmy swojego teścia – the Newport Group. On i jego żona (razem z adoptowanym Rayanem) mieli troje dzieci.

W trakcie serialu często służy pomocą i wspiera Setha i Ryana w ich problemach.

Sezon pierwszy[edytuj | edytuj kod]

Sandy żyje w (głównie) spokojnym małżeństwie z Kirsten i ich synem Sethem mimo okazjonalnie pojawiających się problemów. Nie rozwiązane są problemy związane z wiarą i zazdrością z powodu Kirsten i jej byłą miłością i obecnym sąsiadem, którym jest Jimmy Cooper. Opuścił biuro Publicznego Obrońcy i przeniósł się do prywatnej kancelarii Patridge, Savage i Khan gdzie pracuje jego była znajoma Rachel Hoffman. Praca z nią powoduje liczne spięcia w małżeństwie Sandy’ego, jednym z powodów jest ich wspólne prowadzenie sprawy przeciwko jego teściowi i jego firmie. W trakcie jednego ze spotkań przed rozprawą Caleb Nichol (teść) oskarża ich o posiadanie romansu ponieważ z jej powodu Sandy spędzadużo czasu w pracy i zaniedbuje żoną.

Sezon drugi[edytuj | edytuj kod]

Rebecca Bloom dawna narzeczona Sany’ego wraca do jego życia powodując kolejne spięcia pomiędzy nim i żoną. Ta sytuacja zwiększa problem alkoholowy Kirsten oraz dystans pomiędzy nią i mężem. Po wypadku, w którym pijana Kirsten wzięła udział Sandy wysyła ją na odwyk.

Sezon trzeci[edytuj | edytuj kod]

Sezon przynosi mu kolejne problemy, tym razem związane z jego pracą w The Newport Group oraz w małżeństwie. Pod koniec sezonu Sandy decyduje się wrócić do zawodu obrońcy z urzędu.

Sezon czwarty[edytuj | edytuj kod]

W czwartym sezonie Sandy pomaga Ryanowi rozwiązać problem z winnym śmierci Marissy surferem o imieniu Kevin Volchok oraz namawia chłopaka do pomocy Taylor Townsend, która jest w trakcie rozwodu ze swoim francuskim mężem Henri-Michelem.

Później w trakcie sylwestrowego przyjęciawpada na pewnego mężczyznę, który okazuje się ojcem Ryana. Frank Atwood prosi go o pomoc w zorganizowaniu spotkania z Ryanem, ale syn nie chce go widzieć. Frank mówi Sandyemu, że ma raka więc chcąca spotkania ojca z synem Kirsten zaprasza go na obiad. Żywiący już wcześniej pewne podejrzenia Sandy dowiaduje się, że Frank kłamał tylko poto aby zobaczyć syna. Mężczyźni wdają się w bójkę.

W trakcie przygotowań do 40-stych urodzin Kirsten odkrywa, że domek, w którym kiedyś mieszkali w Barkley jest na sprzedaż. Kiedy mówi o tym żonie ta informuje go, że będąmieli dziecko. Po tym jak w Newport Beach ma miejsce trzęsienie ziemi Sandy zawozi żonę do szpitala gdzie dowiadują się, że będą mieli córkę.

Pół roku później on i Kirsten przeprowadzają się do Barkley do domu, gdzie kiedyś wychowywali Setha. Tam ich córka, Sophie Rose, rozpoczyna swoje życie. Po pięciu latach Sandy zostaje profesorem prawa na Uniwersytecie w Berkeley.