Santa Monica Place

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Santa Monica Place
Wnętrza Santa Monica Place

Santa Monica Place jest centrum handlowym w Santa Monica w Kalifornii. Zostało zaprojektowane przez architekta Franka Gehry. Położone jest na południowym końcu sławnej Third Street Promenade i dwie przecznice od plaży i Santa Monica Pier. Całkowita powierzchnia handlowa wynosi 570,000 sq ft.

Centrum otwarto w roku 1980, w miejscu przyległym do starego centrum handlowego na Trzeciej ulicy (Third Street Mall), w latach 1991 i 1996 zostało odnowione. Składa się ze 120 sklepów, wśród nich największy Macy's, zajmujący 152,000 stóp kwadratowych na trzech poziomach.

Santa Monica Place kilkakrotnie był miejscem akcji filmów kinowych i telewizyjnych, między innymi Terminator 2 i Beverly Hills 90210.

Budowa Centrum nigdy się nie zwróciła. Miasto Santa Monica aktualnie dyskutuje na temat przyszłych planów tego miejsca. Powstał pomysł zbudowania tam wysokościowców ale został odrzucony z powodu sprzeciwu mieszkańców. Wydaje się nieprawdopodobnym, że centrum handlowe zostanie zamknięte w niedalekiej przyszłości, chociaż jego los jest niepewny.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]