Satriale's Pork Store

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Satriale's Pork Store (Sklep z wieprzowiną od Satriale) to stworzone na potrzeby serialu Rodzina Soprano, fikcyjne przedsiębiorstwo, zajmujące się przetwarzaniem wyrobów mięsnych, oraz świadczących usługi gastronomiczne. W latach 60., sklep z wieprzowiną został przejęty przez Johnnyego Boy Soprano oraz wspólników z rodziny DiMeo, kiedy Pan Satriale pieniądze przeznaczone na opłaty musiał oddać w ramach uregulowania długu, jaki sobie zrobił podczas gier hazardowych. W akcie desperacji popełnił on samobójstwo. Po tych wydarzeniach, sklep z wieprzowiną stał się ulubiony miejscem na spędzanie czasu członków grupy Gualtieri i Soprano. Sklep ten znajdował się na 101 Kearny Avenue w Kearny, New Jersey, został ale w międzyczasie zburzony.

Jakkolwiek nieuczciwie przejęte przedsiębiorstwo, specjalizowało się w przygotowaniu i sprzedaży różnego rodzaju mięsa, wieprzowiny oraz kiełbas . W sklepie był również bar kawowy, gdzie sprzedawano przekąski, oraz można było kupić espresso, o czym możemy przekonać się w wielu epizodach serialu.

Ważne sceny[edytuj | edytuj kod]

  • Tony Soprano jest świadkiem brutalnego starcia się pana Satriale z jego ojcem, co spowodowało tego samego dnia jego pierwszy atak paniki.
  • Christopher Moltisanti zastrzelił swoją pierwszą ofiarę którą był Emil "E-Mail" Kolar; zrobił to na zapleczu sklepu, bez świadków.
  • Christopher i Furio Giunta poćwiartowali ciało Richiego Aprile używając tasaków i noży.
  • Tony i Ralph Cifaretto podjęli przymusową decyzję co do losów Jackie Aprile Jr.
  • Finn DeTrolio ujawnił Tonyemu oraz kapitanom oraz innym związanym z rodziną, że jest zastraszany przez Vito Spatafore od dwóch lat, kiedy to nakrył Vita, który uprawiał sex oralny z ochroniarzem w jego aucie. Opowieść Fina zadecydowała, że pogłoski dotyczące homoseksualnych skłonności Vita są prawdziwe.
  • Silvio Dante i Carlo Gervasi zamordowali Fat Dom Giamello, żołnierza rodziny Lupertazzi po tym, jak robił sobie żarty na temat morderstwa Vito Spatafore i jego morderstwa oraz preferencji seksualnych mężczyzn z New Jersey.
  • Agent Dwight Harris wyciąga z Tonyego informacje na temat osób podejrzanych o terroryzm oraz ostrzega go przed planowanym zamachem na jego życie, które organizuje Phil Leotardo.