Savage Garden

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Savage Garden
ilustracja
Rok założenia

1994

Rok rozwiązania

2001

Pochodzenie

Brisbane, Queensland
Australia

Gatunek

Pop rock
Pop
Rock alternatywny

Aktywność

1994-2001

Wydawnictwo

Columbia Records

Byli członkowie
Darren Hayes
Daniel Jones
Strona internetowa

Savage Gardenaustralijski duet założony w 1994 w Brisbane w Australii. Jego skład tworzył Darren Hayes (wokalista) i Daniel Jones (gitarzysta i klawiszowiec). Grupa prezentowała piosenki w stylu pop, chociaż zdarzały się utwory nagrywane w stylu rocka alternatywnego.

Międzynarodowy sukces grupy przypadł na lata 1997-2001, kiedy to został wydany debiutancki album zatytułowany po prostu Savage Garden, z którego cztery single (m.in. "To the Moon and Back" czy "Truly Madly Deeply") znalazły się w czołowych listach przebojów. Sam album osiągnął pierwszą pozycję w Australii i znalazł się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Pod koniec 1999 ukazał się drugi album zatytułowany Affirmation. Płyta zajęła pierwsze miejsce w Australii i ostatecznie zdobyła 8-krotną platynę (jedną w USA), głównie dzięki singlowi "I Knew I Loved You".

W 2005 debiutancka płyta zdobyła aż 12-krotną platynę w Australii, 7-krotną w USA, 3-krotną w Kanadzie a 2-krotną w Nowej Zelandii, Singapurze i Wielkiej Brytanii.

W 2001 roku duet zakończył swoją karierę, a jego członkowie rozpoczęli kariery solowe. Po ogłoszeniu informacji na stronie internetowej napisano:

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym fanom na całym świecie za ich ogromne wsparcie na przestrzeni lat. Sukces Savage Garden, i nasz czas razem były niesamowitym przeżyciem, którego nigdy nie zapomnimy. Mamy tylko nadzieję, że wszyscy rozumieją, iż potrzeba naszych indywidualnych potrzeb będzie rosła.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Single[edytuj | edytuj kod]

Savage Garden
Affirmation

Wideo[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]