Serie A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2017/2018)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Serie A1 2017/2018
Serie A1 Superlega UnipolSai
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Organizator Lega Pallavolo Serie A maschile
Termin 15 października 2017 – 6 maja 2018
Sezon LXXIII
Partner TV Rai Sport 1
Liczba drużyn 14
Liczba hal 14 (w 14 miastach)
Ranking CEV 5. miejsce
Liga Mistrzów Cucine Lube Civitanova
Diatec Trentino
Sir Safety Conad Perugia
Puchar CEV Calzedonia Werona
Puchar Challenge Bunge Rawenna
Beniaminki BCC Castellana Grotte
Mistrz Sir Safety Conad Perugia
Zdobywca Pucharu Sir Safety Conad Perugia
Najdłuższa seria zwycięstw Sir Safety Conad Perugia (12), 13-24. kolejka
Najdłuższa seria porażek Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia (11), 7-17. kolejka
Najdłuższy mecz Calzedonia WeronaBunge Rawenna (12.11.2017) 2 h 42 min
Najkrótszy mecz Wixo LPR PiacenzaBCC Castellana Grotte (04.02.2018) 59 min
Najdłuższy set Sir Safety Conad PerugiaCucine Lube Civitanova (28.04.2018, 4. set) 45 min
Najkrótszy set Wixo LPR PiacenzaGi Group Monza (07.04.2018, 5. set) 12 min
Najwyższa oglądalność Azimut ModenaSir Safety Conad Perugia (25.02.2018) 5077 widzów
Najniższa oglądalność BCC Castellana GrotteTaiwan Excellence Latina (21.03.2018) 437 widzów
Strona internetowa

Serie A1 siatkarzy 2017/2018 – 73. sezon walki o mistrzostwo Włoch organizowany przez Lega Pallavolo Serie A pod egidą Włoskiego Związku Piłki Siatkowej (wł. Federazione Italiana Pallavolo, FIPAV).

Polacy w Serie A[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko Klub
Damian Domagała Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia
Miłosz Hebda BCC Castellana Grotte

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Uczestnicy poprzedniej edycji  
LUB Cucine Lube Civitanova Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
TRE Diatec Trentino 2 LM
PER Sir Safety Conad Perugia 3 LM
MOD Azimut Modena 4
WER Calzedonia Werona 5 CEV
PIA Wixo LPR Piacenza 6
MON Gi Group Monza 7
CAL Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 8
RAW Bunge Rawenna 9 PCh
LAT Taiwan Excellence Latina 10
PAD Kioene Padwa 11
SOR Biosì Indexa Sora 12
MIL Revivre Milano 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z Serie A2
CGR BCC Castellana Grotte 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna Włoch
LUB
LUB
TRE
TRE
PER
PER
MOD
MOD
WER
WER
PIA
PIA
MON
MON
CAL
CAL
RAW
RAW
LAT
LAT
PAD
PAD
SOR
SOR
MIL
MIL
CGR
CGR
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Liczba miejsc siedzących
BCC Castellana Grotte PalaFlorio 4540
Taiwan Excellence Latina PalaBianchini 2500
Revivre Milano PalaYamamay 5000
Gi Group Monza Candy Arena 4500
Azimut Modena PalaPanini 5219
Kioene Padwa Palasport San Lazzaro 3916
Sir Safety Conad Perugia PalaEvangelisti 5300
Wixo LPR Piacenza PalaBanca 3700
Bunge Rawenna Palazzo Mauro De André 3500
Biosì Indexa Sora PalaSport Città di Frosinone 2800
Cucine Lube Civitanova PalaCivitanova 4200
Diatec Trentino PalaTrento 4360
Calzedonia Werona PalaOlimpia 5350
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia PalaValentia 2500

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 LUB TRE PER MOD WER PIA MON CAL RAW LAT PAD SOR MIL CGR
Cucine Lube Civitanova - 3:0 3:0 0:3 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0
Diatec Trentino 1:3 - 0:3 3:2 1:3 3:0 3:1 3:0 3:1 3:2 3:0 3:0 2:3 3:1
Sir Safety Conad Perugia 3:1 3:0 - 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Azimut Modena 1:3 2:3 3:2 - 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 1:3 3:1 3:2 3:0
Calzedonia Werona 0:3 1:3 0:3 1:3 - 3:2 3:1 3:0 3:2 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0
Wixo LPR Piacenza 2:3 0:3 0:3 3:2 2:3 - 3:0 3:2 1:3 3:2 1:3 3:1 3:1 3:0
Gi Group Monza 1:3 3:2 0:3 2:3 1:3 2:3 - 1:3 3:1 3:1 3:1 3:1 1:3 3:0
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 1:3 2:3 0:3 0:3 1:3 1:3 2:3 - 0:3 3:2 0:3 0:3 0:3 3:2
Bunge Rawenna 0:3 3:0 0:3 0:3 3:2 2:3 3:0 3:1 - 3:0 3:1 3:0 0:3 3:0
Taiwan Excellence Latina 3:0 1:3 1:3 1:3 2:3 2:3 1:3 3:0 3:0 - 2:3 3:0 0:3 3:0
Kioene Padwa 0:3 1:3 1:3 1:3 2:3 0:3 3:1 3:1 2:3 3:0 - 3:0 0:3 3:0
Biosì Indexa Sora 0:3 1:3 1:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:1 2:3 2:3 1:3 - 0:3 3:1
Revivre Milano 1:3 2:3 1:3 3:2 0:3 2:3 3:1 3:1 1:3 2:3 3:1 3:0 - 3:0
BCC Castellana Grotte 3:2 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 3:2 2:3 0:3 3:1 0:3 2:3 0:3 -

Źródło: [1] (wł.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Sir Safety Conad Perugia 70 26 23 3 15 8 0 1 0 2 88 71 17 4.18 2155 1817 1.19
2 Cucine Lube Civitanova 64 26 22 4 12 7 3 1 1 2 94 69 25 2.76 2241 1994 1.12
3 Azimut Modena 60 26 20 6 12 4 4 4 2 0 100 70 30 2.33 2374 2157 1.1
4 Diatec Trentino 51 26 18 8 5 8 5 2 2 4 102 60 42 1.43 2355 2213 1.06
5 Calzedonia Werona 50 26 18 8 6 7 5 1 3 4 100 59 41 1.44 2287 2231 1.03
6 Revivre Milano 44 26 14 12 8 4 2 4 6 2 100 56 44 1.27 2276 2204 1.03
7 Wixo LPR Piacenza 42 26 15 11 4 4 7 4 3 4 107 56 51 1.1 2388 2355 1.01
8 Bunge Rawenna 41 26 14 12 7 4 3 2 2 8 94 48 46 1.04 2129 2111 1.01
9 Kioene Padwa 35 26 11 15 5 5 1 3 6 6 97 45 52 0.87 2163 2229 0.97
10 Gi Group Monza 28 26 9 17 2 5 2 3 8 6 101 41 60 0.68 2186 2274 0.96
11 Taiwan Excellence Latina 25 26 7 19 5 0 2 6 8 5 102 41 61 0.67 2208 2327 0.95
12 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 13 26 4 22 0 1 3 4 8 10 101 28 73 0.38 2102 2385 0.88
13 Biosì Indexa Sora 13 26 4 22 1 2 1 2 8 12 94 24 70 0.34 1994 2267 0.88
14 BCC Castellana Grotte 10 26 3 23 0 1 2 3 3 17 92 18 74 0.24 1879 2223 0.85

Źródło: http://www.legavolley.it (wł.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     faza play-out

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                                   
  1  Sir Safety Conad Perugia 3 2 3      
8  Bunge Rawenna 1 3 0      
  1  Sir Safety Conad Perugia 3 2 3 0 3  
  4  Diatec Trentino 1 3 2 3 0  
4  Diatec Trentino 3 2 3    
  5  Calzedonia Werona 2 3 0      
    1  Sir Safety Conad Perugia 3 2 3 1 3
  2  Cucine Lube Civitanova 1 3 1 3 0
  2  Cucine Lube Civitanova 3 3        
7  Wixo LPR Piacenza 0 2        
2  Cucine Lube Civitanova 3 1 3 3  
  3  Azimut Modena 2 3 2 1    
3  Azimut Modena 3 3      
  6  Revivre Milano 2 1        

Faza play-out/awans o miejsca 5-12[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
10.03.2018 20:30 Taiwan Excellence Latina 3:0 (25:18, 25:22, 25:16
Raport)
BCC Castellana Grotte 802 Włochy Carmelo Gitto
21.03.2018 20:30 BCC Castellana Grotte 0:3 (13:25, 21:25, 23:25
Raport)
Taiwan Excellence Latina 437 Japonia Yūki Ishikawa
11.03.2018 18:00 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:1 (25:23, 12:25, 25:18, 25:20
Raport)
Biosì Indexa Sora 879 Włochy Jacopo Massari
18.03.2018 18:00 Biosì Indexa Sora 3:1 (25:14, 8:25, 25:23, 25:20
Raport)
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 862 Dania Rasmus Nielsen
25.03.2018 18:00 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:2 (17:25, 20:25, 25:18, 25:16, 15:12
Raport)
Biosì Indexa Sora 716 Belgia Francois Lecat

Mecze o miejsca 5-12[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
31.03.2018 18:00 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 1:3 (25:23, 18:25, 18:25, 19:25
Raport)
Calzedonia Werona 641 Słowenia Tonček Štern
07.04.2018 20:30 Calzedonia Werona 3:1 (26:28, 25:22, 25:18, 25:18
Raport)
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 1827 Bułgaria Aleks Grozdanow
01.04.2018 18:00 Kioene Padwa 3:1 (25:14, 26:28, 25:20, 25:22
Raport)
Bunge Rawenna 1314 Włochy Luigi Randazzo
07.04.2018 18:00 Bunge Rawenna 3:2 (25:22, 23:25, 20:25, 25:23, 15:11
Raport)
Kioene Padwa 740 Kuba Miguel David Gutiérrez
31.03.2018 20:30 Taiwan Excellence Latina 3:2 (25:11, 21:25, 25:23, 22:25, 15:11
Raport)
Revivre Milano 869 Japonia Yūki Ishikawa
08.04.2018 18:00 Revivre Milano 0:3 (22:25, 23:25, 22:25
Raport)
Taiwan Excellence Latina 1079 Włochy Gabriele Maruotti
31.03.2018 20:30 Gi Group Monza 3:1 (25:17, 19:25, 25:23, 27:25
Raport)
Wixo LPR Piacenza 1205 Czechy Donovan Džavoronok
07.04.2018 20:30 Wixo LPR Piacenza 2:3 (25:15, 19:25, 21:25, 25:20, 7:15
Raport)
Gi Group Monza 1158 Włochy Gabriele Di Martino

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
14.04.2018 20:30 Kioene Padwa 3:2 (21:25, 25:23, 25:23, 23:25, 20:18
Raport)
Calzedonia Werona 1379 Włochy Alberto Polo
21.04.2018 20:30 Calzedonia Werona 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:15, 15:5
złoty set 15:17
Raport)
Kioene Padwa 2068 Włochy Alberto Polo
15.04.2018 18:00 Taiwan Excellence Latina 2:3 (22:25, 25:19, 25:21, 20:25, 11:15
Raport)
Gi Group Monza 933 Japonia Yūki Ishikawa
22.04.2018 18:00 Gi Group Monza 3:0 (25:22, 25:22, 25:22
Raport)
Taiwan Excellence Latina 1448 Ukraina Ołeh Płotnycki

Mecze o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
29.04.2018 18:00 Kioene Padwa 2:3 (25:21, 21:25, 18:25, 25:23, 10:15
Raport)
Gi Group Monza 1530 Włochy Stefano Gozzo

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
10.03.2018 20:30 Sir Safety Conad Perugia 3:1 (20:25, 26:24, 28:26, 25:19
Raport)
Bunge Rawenna 2012 Włochy Massimo Colaci
18.03.2018 18:00 Bunge Rawenna 3:2 (20:25, 25:23, 27:25, 29:31, 15:12
Raport)
Sir Safety Conad Perugia 2600 Austria Paul Buchegger
25.03.2018 18:00 Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:19, 25:18, 25:23
Raport)
Bunge Rawenna 3712 Serbia Aleksandar Atanasijević
11.03.2018 18:00 Diatec Trentino 3:2 (25:23, 25:17, 19:25, 24:26, 15:13
Raport)
Calzedonia Werona 3237 Włochy Luca Vettori
17.03.2018 20:30 Calzedonia Werona 3:2 (25:23, 21:25, 23:25, 26:24, 15:13
Raport)
Diatec Trentino 3712 Kanada Stephen Maar
25.03.2018 18:00 Diatec Trentino 3:0 (25:20, 25:22, 25:15
Raport)
Calzedonia Werona 3091 Włochy Filippo Lanza
11.03.2018 18:00 Cucine Lube Civitanova 3:0 (25:21, 25:20, 25:14
Raport)
Wixo LPR Piacenza 2840 Włochy Osmany Juantorena
18.03.2018 18:00 Wixo LPR Piacenza 2:3 (25:16, 11:25, 11:25, 25:22, 13:15
Raport)
Cucine Lube Civitanova 1824 Stany Zjednoczone Micah Christenson
11.03.2018 18:00 Azimut Modena 3:2 (26:24, 25:27, 25:19, 21:25, 15:12
Raport)
Revivre Milano 4348 Francja Earvin N’Gapeth
18.03.2018 18:15 Revivre Milano 1:3 (27:25, 21:25, 19:25, 19:25
Raport)
Azimut Modena 3122 Stany Zjednoczone Maxwell Holt

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
29.03.2018 20:30 Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:22
Raport)
Diatec Trentino 2857 Austria Alexander Berger
01.04.2018 18:00 Diatec Trentino 3:2 (26:24, 13:25, 19:25, 25:23, 15:10
Raport)
Sir Safety Conad Perugia 3516 Włochy Luca Vettori
07.04.2018 18:00 Sir Safety Conad Perugia 3:2 (25:27, 25:13, 21:25, 25:17, 15:13
Raport)
Diatec Trentino 3921 Włochy Ivan Zaytsev
15.04.2018 18:00 Diatec Trentino 3:0 (25:22, 26:24, 25:23
Raport)
Sir Safety Conad Perugia 4004 Włochy Simone Giannelli
19.04.2018 20:30 Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:12, 25:20, 30:28
Raport)
Diatec Trentino 4026 Włochy Ivan Zaytsev
28.03.2018 20:30 Cucine Lube Civitanova 3:2 (25:22, 21:25, 25:16, 21:25, 15:13
Raport)
Azimut Modena 3241 Stany Zjednoczone Taylor Sander
01.04.2018 18:00 Azimut Modena 3:1 (25:16, 29:27, 22:25, 25:23
Raport)
Cucine Lube Civitanova 5003 Brazylia Bruno Rezende
08.04.2018 18:00 Cucine Lube Civitanova 3:2 (27:25, 33:35, 25:16, 22:25, 21:19
Raport)
Azimut Modena 4107 Bułgaria Cwetan Sokołow
15.04.2018 18:00 Azimut Modena 1:3 (19:25, 25:19, 20:25, 28:30
Raport)
Cucine Lube Civitanova 5065 Bułgaria Cwetan Sokołow

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
22.04.2018 18:00 Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:21, 22:25, 25:18, 25:23
Raport)
Cucine Lube Civitanova 3852 Włochy Ivan Zaytsev
25.04.2018 19:30 Cucine Lube Civitanova 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:23, 15:11
Raport)
Sir Safety Conad Perugia 4320 Serbia Dragan Stanković
28.04.2018 20:30 Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:23
Raport)
Cucine Lube Civitanova 4098 Serbia Aleksandar Atanasijević
01.05.2018 18:00 Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:19, 24:26, 25:19, 25:20
Raport)
Sir Safety Conad Perugia 4327 Włochy Osmany Juantorena
06.05.2018 18:00 Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:22, 25:23, 27:25
Raport)
Cucine Lube Civitanova 4291 Serbia Aleksandar Atanasijević

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]