Sexart

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sexart
ilustracja
Inne nazwy Supermodel ( 1996 )
Rok założenia 1991
Rok rozwiązania 1993
Pochodzenie  Stany Zjednoczone (Bakersfield)
Gatunek metal alternatywny[1]
Aktywność 1991-1993
Wydawnictwo muzyczne Brak
Powiązania L.A.P.D., Korn, Orgy, Adema, Juice, Julien-K
Byli członkowie
Jonathan Davis
Ty Elam
Richard Morrill
Ray Solis
Ryan Shuck
David DeRoo
Denis Shinn

Sexartamerykański zespół metalu alternatywnego, założony w roku 1989 przez perkusistę Dennis'a Shinn'a. Najbardziej zespół jest znany z faktu, że jego członkiem był Jonathan Davis, zanim został wokalistą grupy Korn. Należeli do niego również David DeRoo (gitara basowa), Ray Solis i Ryan Shuck (gitary), a także Dennis Shinn (perkusja). Do zespołu dołączył chwilowo w późniejszym czasie Ty Elam z zespołu Videodrone, który przejął obowiązki wokalisty po odejściu Davisa. Niedługo po szukaniu nowego permanentnego wokalisty dla zespołu Richard Morrill z L.A.P.D zgłosił się i dołączył do zespołu zastąpiając Tya Elama, który kontynuował pracę z Videodrone. Sexart nagrał około 15 utworów z czego 6 w studiu Ricka Davisa, ojca Jonathana Davisa który też zajmował się muzyką, ale ostatecznie wypuścił tylko jeden utwór pod tytułem "Inside", który został zamieszczony w lokalnej, wydanej w Bakersfield "składance" Cultivation '92 ale też jest dostępny na YouTube. Sexart też skomponował utwór Blind który Korn wydał w swoim pierwszym albumie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Ostatecznie zespół rozpadł się w 1993, a jego członkowie rozeszli się po innych grupach muzycznych. Ty Elam założył nowy zespół o nazwie Videodrone, który podpisał kontrakt z wytwórnią Elementree. Ryan Shuck dołączył do Orgy, które również podpisało kontrakt z wytwórnią Elementree. Pozostali członkowie przyłączyli się do zespołu Juice, ale David DeRoo wkrótce go opuścił i nawiązał współpracę z Markiem Chavezem, pół-bratem Jonathana Davisa i wokalistą grupy Adema.

Byli członkowie[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Sexart nigdy nie podpisał kontraktu z wytwórnią płytową, ani nie wydał żadnej płyty. Jedyną piosenką jaką zarejestrowała grupa jest utwór Inside, który jest dostępny jedynie za pośrednictwem programów p2p.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sexart (ang.). discogs.com. [dostęp 2018-01-02].