Shane Dabiri

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Shane Dabiri (właściwie Shahram Dabiri) - jest amerykaninem irańskiego pochodzenia. Pracuje w Blizzard Entertainment na stanowisku głównego producenta gier.

Biografia[edytuj]

Posiada dyplom College'u Saddleback[1].

Shane Dabiri posiada doświadczenie związane wyłącznie z Blizzard Entertainment oraz firmami, z którymi spółka współpracuje. Początkowo w latach 1994-1996 był dyrektorem departamentu wsparcia, gdzie zarządzał wsparciem technicznym, jakością i technologią informacyjną (dział IT) oraz działami sprzedaży.

Następnie w latach 1996-1997 Dabiri był producentem rozwoju trzeciego rzędu oraz producentem lokalizacji i gier na Macintosha. Stworzył wiele zlokalizowanych wersji Warcraft II i Warcraft II: Beyond the Dark Portal oraz Diablo. Był także odpowiedzialny za współpracę z deweloperami, tworzącymi konwersje wszystkich gier Blizzarda na systemy Macintosh. W tym czasie był również producentem dźwięku do gry StarCraft[1][2].

W roku 1998 Shahram został przeniesiony na stanowisko jednego z producentów, gdzie był odpowiedzialny za dodatek Starcraft: Brood War. Natomiast od 1999 do chwili obecnej pełni nieprzerwanie funkcję głównego producenta. W latach 1999-2007 brał udział w produkcji m.in. World of Warcraft i World of Warcraft: The Burning Crusade. Zaś od kwietnia 2007 roku Shane działa jako główny producent, jednak tym razem jest on odpowiedzialny za tzw. "projekt niezapowiedziany", o nazwie kodowej "Titan". W społeczności Blizzarda jest również znany jako "Drake"[1][2].

Lista gier nad którymi pracował[2][edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy