Shirō Kazami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shirō Kazami
Kamen Rider V3
Postać z Kamen Rider V3
Pierwsze wystąpienie 1 odc.
Ostatnie wystąpienie 52 odc
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Data urodzenia 5 maja 1950
Rodzina Tatsuji Kazami (ojciec, nie żyje)
Aya Kazami (matka, nie żyje)
Yukiko Kazami (siostra, nie żyje)
Inne informacje
Wiek 23 lata
Zajęcie motocyklista, student

Shirō Kazami (jap. 風見志郎 Kazami Shirō) – fikcyjna postać z japońskiej serii Kamen Rider, stworzonej przez Shōtarō Ishinomoriego. Jest głównym bohaterem jej drugiej odsłony – Kamen Ridera V3 gdzie wciela się w tytułowego Kamen Ridera V3 (jap. 仮面ライダーV3 Kamen Raidā Buisurī). Postać ta zadebiutowała na ekranie 17 lutego 1973 roku. Podobnie jak jego poprzednicy V3 jest w Japonii postacią kultową. Z racji emisji serialu także w innych krajach lub regionach (m.in. na Hawajach) postać ta również tam zdobyła swego rodzaju popularność. Przez wielu fanów serii V3 jest uważany za jednego z najsilniejszych Riderów.

W większości występów w postać Shirō/V3 wcielał się Hiroshi Miyauchi. Rola ta utorowała aktorowi drogę do dalszej kariery w serialach z gatunku tokusatsu oraz krajowej i światowej sławy. W filmie Kamen Rider: The Next gra go Kazuki Katō, zaś od 2009 roku głosu użycza mu Hirofumi Tanaka.

Znaczenie pseudonimu "V3" nie zostało nigdy oficjalnie potwierdzone. W filmie Kamen Rider The Next na pasie bohatera widać napis Version 3 (Wersja 3) co mogłoby oznaczać że V3 jest skrótem. Mimo to nieoficjalnie Ridera tego nazywa się również Kamen Riderem 3 (仮面ライダー3号 Kamen Raidā Sangō).

26 Tajemnic V3[edytuj | edytuj kod]

  • Podwójny Tajfun (jap. ダブルタイフーン Daburu Taifūn, Double Typhoon) – główna broń V3, pas, którego Shirō używa do przemiany. Został stworzony przez dwóch poprzednich Riderów podczas operacji na Kazamim. Jak sama nazwa wskazuje, w pasie umieszczone są dwa wirniki – prawy zawiera moc Kamen Ridera 1, lewy moc Kamen Ridera 2. By dokonać przemiany w V3 Shirō musi wykona odpowiednią pozę i krzyknąć "Henshin V3!".

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]