Shock G

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Shock G
Ilustracja
Humpty Hump
Imię i nazwisko Gregory E. Jacobs
Pseudonim Shock G, Humpty Hump, Piano Man, Rackadelic, MC Blowfish, Gregory Racker, Icey Mike, Michael Boston, E7L, Peanut Hakeem Anafu Washington, Shakeem Bocaj V
Data i miejsce urodzenia 25 sierpnia 1963
Brooklyn, Nowy Jork
Instrumenty perkusja, klawisze
Gatunki Hip hop, Funk, Jazz, Dance
Zawód raper, producent muzyczny, rysownik
Aktywność od 1984
Powiązania Tupac Shakur, Digital Underground, Luniz, MURS, Saafir, Raw Fusion
Zespoły
Digital Underground

Gregory E. Jacobs lepiej znany jako Shock G lub Humpty Hump (ur. 25 sierpnia 1963 na Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański raper i muzyk. Zasłynął produkując pierwszy, debiutancki album 2Paca 2Pacalypse Now. Uznanie zyskał przede wszystkim dzięki stworzeniu grupy Digital Underground.

Dzieciństwo spędził podróżując z rodzicami po wschodnim wybrzeżu USA, ostatecznie osiadając w Tampa na Florydzie. W tym czasie grał na perkusji, zdobywając za to nagrodę w szkolnym konkursie talentów. Po rozwodzie rodziców przeniósł się do Queens w Nowym Jorku, gdzie poznał rozwijającą się dopiero scenę hip-hopową, udzielając się jako perkusista. Po powrocie do Tampa założył wraz z dwoma innymi DJ-ami i czterema MC grupę Master Blasters. Dzięki występom w tym zespole dostał jako Gregory Racker angaż prowadzącego w lokalnej stacji radiowej WTMP. Po zwolnieniu z radia oraz w wyniku konfliktu z ojcem uciekł z domu. W tym czasie uczył się gry na pianinie. Po powrocie rozpoczął naukę muzyki w miejscowym Community college jednocześnie udzielając się w kilku lokalnych zespołach. W 1985 przeniósł się do Oakland w Kalifornii.

W 1987 razem z Chopmaster J i Kenny-K zakłożył zespół Digital Underground . W celu rozwoju zespołu Gregory Jacobs stworzył dla siebie kilka alternatywnych ról. Jako Rackadelic projektuje okładki płyt, jako Piano Man komponuje. Najbardziej charakterystyczną postacią jest Humpty Hump – wokalista noszący ekscentryczne stroje i zabawne okulary z wielkim, sztucznym nosem w różnych kolorach.