Siódmy dzień tygodnia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Siódmy dzień tygodnia
Rodzaj audycji publicystyczna
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Macierzysta stacja radiowa Radio Zet
Prowadzący Monika Olejnik
Produkcja Radio Zet
Lata emisji od 2000
Strona internetowa audycji

Siódmy dzień tygodnia – cotygodniowa audycja publicystyczna, nadawana w każdą w niedzielę tuż po wiadomościach o 9.00 (powtórka po północy) w Radiu Zet. Formuła programu, który prowadzi Monika Olejnik, polega on na wspólnym komentowaniu wydarzeń tygodnia przez zaproszonych polityków z czołowych partii. Czasem w dyskusji bierze udział przedstawiciel urzędu prezydenta. Dziennikarka podsuwa poszczególne kwestie, a politycy, w kolejności wynikającej z toku dyskusji, komentują je. W programie politycy ostro się spierają (także o kolejność zabrania głosu) oraz żartują częściej niż w podobnych programach telewizyjnych. Czasami w programie uczestniczą politycy, którzy nie przebywają w studiu w Warszawie, ale zazwyczaj w swoim rodzinnym mieście.

Audycji, która trwa do godziny 10., towarzyszy przygotowane wcześniej śniadanie.

Po zakończeniu programu, politycy często udzielają wypowiedzi stacjom telewizyjnym, których dziennikarze czekają przez budynkiem radia.

Program nie odbywa się w czasie wakacji.

Przed "Siódmym dniem tygodnia", o 9.00 w w tej samej stacji Krzysztof Skowroński prowadził podobną audycję pt. Śniadanie z Radiem Zet. Po jego odejściu z Radia Zet w 2000 swój program zaczęła prowadzić Monika Olejnik. Wydawcą programu był Jacek Nizinkiewicz[1]. Obecnie producentem programu jest Stanisław Skarżyński[2].

Przypisy

  1. Lista pracowników Radia Zet: Jacek Nizinkiewicz. RadioZet.net (nieoficjalna strona o Radiu Zet). [dostęp 2010-12-31].
  2. Wydawcy i Producenci - Ludzie Radia. Radio Zet. [dostęp 2010-12-31].

Linki zewnętrzne[edytuj]