Sid (Epoka lodowcowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sid
Sidney "Sid"
Pierwsze wystąpienie Epoka lodowcowa
Ostatnie wystąpienie Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie
Grany przez Cezary Pazura (głos.pol)
Liczba odcinków 5
Dane biograficzne
Przynależność Megaterium
Rodzina babcia - Babcia
ojciec - Milton
matka - Eunice
brat - Marshall
wujek - Wuj Grzyb

Sidleniwiec, fikcyjna postać z pełnometrażowych filmów animowanych Epoka lodowcowa, Epoka lodowcowa 2: Odwilż, Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów, Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów i Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie. W oryginalnej wersji filmu głosu postaci użyczył John Leguizamo, a w polskiej Cezary Pazura.

Epoka lodowcowa[edytuj | edytuj kod]

Sis
Sid w filmowym parku w Niemczech.

Podczas migracji zwierząt na południe zostaje zostawiony przez rodzinę i naraża się nosorożcom przed którymi broni go Maniek, nowy kolega. Leniwiec czuje, że z mamutem nic mu nie grozi i chce z nim iść na południe. Wkrótce spotykają kobietę z dzieckiem, która konając oddaje im niemowlę. Sid i Maniek podejmują się oddania dziecka dla ludzi i zajęcia się nim w drodze do nich. Do stada przyłącza się tygrys szablozębny Diego, który ma misję odebrania dziecka i dostarczenia go dla Soto, który chce je zgładzić, ale udaje, że też chce oddać dzieciaka dla ojca.

Epoka lodowcowa 2: Odwilż[edytuj | edytuj kod]

Sid zakłada przedszkole, co nie jest najlepszym pomysłem i kończy się katastrofą. Zrozpaczony swoją porażką zamierza skoczyć ze skały, ale ratuje go Maniek, który zauważa, że lód się topi i dolinę wkrótce zaleje woda. W drodze do łodzi na drugim końcu doliny Sid dokucza Mańkowi, że jest ostatnim mamutem i jego gatunek wyginie oraz Diego, który panicznie boi się wody. Następnie Sid i przyjaciele poznają Ellę - mamuta, który myśli,że jest oposem, i jej przybranych braci bliźniaków Zdzicha i Edka. Dzięki Sidowi Ella i oposy idą z nimi.

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów[edytuj | edytuj kod]

Sid czuje się samotny z powodu przyszłego dziecka Mańka i decyduje się na przygarnięcie znalezionych jajek, które traktuje jak własne dzieci. Po wylęgnięciu się Egberta, Yoko i Shelly Sid zabiera je na plac zabaw dla dziecka Mańka, gdzie małe tyranozaury niszczą to miejsce dokuczając jednocześnie innym dzieciom. Następnie matka dinozaurów zaczyna szukać swoje dzieci, wychodząc z podziemnego świata. Po ich odnalezieniu zabiera je i Sida do siebie. Przyjaciele leniwca wyruszają mu na ratunek.

Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów[edytuj | edytuj kod]

Sid, który przez lata nie miał kontaktu z bliskimi, zostaje odwiedzony przez rodzinę, która przyjeżdża tylko po to, aby pozbyć się Babci. Następnie leniwiec ląduje na krze razem z Mańkiem, Diego i Babcią i zmaga się z piratami pod dowództwem Kapitana Flaka.