Siergiej Batieczko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Siergiej Anatoliewicz Batieczko
Сергей Анатольевич Батечко
Data i miejsce urodzenia 3 sierpnia 1947 r.
Komsomolsk nad Amurem

Siergiej Anatoliewicz Batieczko, ros. Сергей Анатольевич Батечко (ur. 3 sierpnia 1947 r. w Komsomolsku nad Amurem, ZSRR, syn zesłańców, Rosjanina i Polki z domu Сhmielewska)[1].

Doktor nauk medycznych, profesor, autor prac popularnych i naukowych na temat profilaktyki zdrowego trybu życia[2]. Wykładowca akademicki, przez wiele lat praktykujący chirurg. Kierował też licznymi placówkami medycznymi na Ukrainie. Znany jest w Polsce, przede wszystkim, z publikacji: „Kolagen. Nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości”, oraz innych prac dotyczących znaczenia kolagenu ustrojowego dla wyglądu, zdrowia, odporności na choroby i długości życia człowieka[3]. Występuje w krajach europejskich z wykładami na tematy związane z wellness i problemami przedłużenia życia.

Jest współtwórcą receptur na wytwarzanie preparatów kolagenowych o największym współczynniku anabolizmu znanym dietetyce. Od 2005 roku współpracuje z polską organizacją COLWAY, skupiającą kilkadziesiąt tysięcy konsumentów i dystrybutorów produktów, wytwarzanych na bazie aktywnego biologicznie kolagenu, pozyskiwanego ze skór rybich[4].

Od roku 2010 i do chwili obecnej – doradca naukowy Instytutu Patrick Holford (Londyn). Został odznaczony Międzynarodowym Orderem Laury Chwały w zakresie opieki zdrowotnej, profilaktyki i wprowadzania nowych technologii terapeutycznych[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]