Siergiej Batieczko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Siergiej Anatoliewicz Batieczko
Сергей Анатольевич Батечко
Data i miejsce urodzenia 3 sierpnia 1947 r.
Komsomolsk nad Amurem

Siergiej Anatoliewicz Batieczko, ros. Сергей Анатольевич Батечко (ur. 3 sierpnia 1947 r. w Komsomolsku nad Amurem, ZSRR) – profesor, doktor nauk medycznych, Członek Międzynarodowej Akademii Ekologii.

Jego matka, Nadzieja Siergiejewna Chmielewska była Polką, ojciec, Anatolij Filipowicz Batieczko – Rosjaninem. Kiedy miał dwa lata zamieszkali na Ukrainie. W roku 1972 ukończył Wyższą Szkołę Medyczną w Czernowcy. Po ukończeniu otrzymał kwalifikację lekarza-chirurga. Odbywał staż w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, USA, Chinach, Japonii i Szwajcarii.

Od roku 1973 do roku 2002 pracował jako chirurg, zajmując różne stanowiska – od kierownika wydziału chirurgii do kierownika katedry chirurgii Wyższej Szkoły Medycznej w Odessie. W roku 1977 ukończył aspiranturę kliniczną w Wyższej Szkole Medycznej w Odessie. W roku 1979 obronił dysertacje kandydacką, a w roku 1986 – doktorską. Od roku 2002 do roku 2005 Pracował jako chirurg według Programu Biura Europejskiego Światowej Organizacji Zdrowia: w szpitalu Lugano w latach 2002–2005 i w Pekińskim Państwowym Szpitalu w latach 2005–2007. Od roku 2007 do dziś jest konsultantem naukowym w Integrative Medicine Clinic Patricka Holforda w Londynie.

Od roku 2006 jest członkiem Międzynarodowej Akademii Ekologicznej (Dział endoekologii człowieka). Jest także Dyrektorem Integracyjnej Kliniki Medycyny Wschód-Zachód, ukraińskiego laboratorium badającego wiek biologiczny człowieka; naukowcem i praktykującym lekarzem; konsultantem.

Jest autorem 32 książek na temat profilaktyki oraz rehabilitacji osób z wykorzystaniem technologii wschodniej i zachodniej medycyny. Wiele książek zostało opublikowanych w innych krajach. W Polsce znany z wydanych książek, poruszających znaczenie kondycji kolagenu ustrojowego dla wyglądu, zdrowia, odporności na choroby i długości życia człowieka.

Jest współtwórcą receptur na wytwarzanie preparatów kolagenowych o największym współczynniku anabolizmu znanym dietetyce. Afirmuje w swoich wystąpieniach działania sieci konsumenckiej Colway, organizacji powstałej w Polsce i skupiającej kilkanaście tysięcy konsumentów i dystrybutorów produktów, wytwarzanych na bazie aktywnego biologicznie kolagenu, pozyskiwanego ze skór rybich.

Został nagrodzony Międzynarodowym orderem Laury Chwały za aktywną współpracę międzynarodową w zakresie opieki zdrowotnej i wprowadzenie nowych technologii medycznych.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]