Siergiej Batieczko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Siergiej Anatoliewicz Batieczko
Сергей Анатольевич Батечко
Data i miejsce urodzenia 3 sierpnia 1947
Komsomolsk nad Amurem
Strona internetowa

Siergiej Anatoliewicz Batieczko, ros. Сергей Анатольевич Батечко (ur. 3 sierpnia 1947 r. w Komsomolsku nad Amurem) – doktor nauk medycznych, autor prac popularnych i naukowych na temat profilaktyki zdrowotnej[1], m.in. z zastosowaniem kolagenu. Wykładowca akademicki, przez wiele lat praktykujący chirurg. Kierował też licznymi placówkami medycznymi na Ukrainie.

Jest synem zesłańców, Rosjanina i Polki z domu Сhmielewskej[2]. W języku polskim ukazała się jego książka pt. „Kolagen. Nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości”[3].

Jest współtwórcą receptur na wytwarzanie preparatów kolagenowych. Od 2005 roku współpracuje z polską organizacją Colway skupiającą konsumentów i dystrybutorów produktów wytwarzanych na bazie kolagenu pozyskiwanego ze skór rybich[4].

Od roku 2010 jest doradcą naukowym londyńskiego instytutu Patricka Holforda. Został odznaczony Międzynarodowym Orderem Laury Chwały w zakresie opieki zdrowotnej, profilaktyki i wprowadzania nowych technologii terapeutycznych[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]