Silkroad Online

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Silkroad Online
Producent

Joymax Corporation

Wydawca

Joymax Corporation

Projektant

Joymax Corporation

Wersja

1.313 międzynarodowa
2.08 Korea

Data wydania

1 października 2005

Gatunek

MMORPG

Tryby gry

Online

Kategorie wiekowe

16+

Język

angielski, niemiecki, turecki, hiszpański, arabski

Wymagania sprzętowe
Platforma

PC, Windows

Nośniki

tylko download

Wymagania

Intel Pentium 800 MHz CPU, 256 MB RAM, 3 GB HDD, 32 MB pamięci na karcie graficznej (3D), DirectX 9.0b, połączenie internetowe

Kontrolery

klawiatura, myszka

Strona internetowa

Silkroad Onlinegra MMORPG wyprodukowana przez południowokoreańską firmę Joymax, zawierająca liczne elementy fantasy. Akcja gry rozgrywa się w VII wieku n.e. na jedwabnym szlaku (ang. silk road - jedwabny szlak), będącym kiedyś głównym szlakiem handlowym łączącym Azję i Europę.

W grze możemy wcielić w jedną z postaci pochodzenia chińskiego lub europejskiego. Gra jest darmowa, ale można kupić specjalne przedmioty za prawdziwe pieniądze, dające dodatkowe korzyści nabywcy.

Przebieg gry[edytuj | edytuj kod]

Jedwabny szlak jest głównym kulturalnym i ekonomicznych szlakiem handlowym, przez który przemieszczają się głównie kupcy oraz złodzieje napadający i okradający podróżnych. Można również spotkać na nim łowców, którzy specjalizują się w wyłapywaniu licznych złodziei.

Każdy gracz ma możliwość rozwijania i kierowania postacią jednego z trzech zawodów: kupiec (trader), złodziej (thief) lub łowca (hunter).

System serwerów połączonych ze sobą równolegle umożliwia obsługę dużej grupy użytkowników w tym samym czasie, zapewniając lepszą grę i skracając czas ładowania lokacji.

Silkroad przedstawia wydarzenia z VII wieku n.e, jakie miały miejsce na jedwabnym szlaku, w stylu fantasy oraz gry MMORPG nawiązującej do historii, kultury i wierzeń każdego rejonu. Świat Silkroad jest podzielony na dwa główne regiony: historyczny – jedwabny szlak, ciągnący się od Chang’anu, przez Dunhuang, Hoten, Teheran i Bagdad do Konstantynopola, oraz świat fantasy, biegnący z południa na północ, od Takla Makan, przez Himalaje do Indii. Drogi krzyżują się ze sobą.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]