SimCity BuildIt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
SimCity BuildIt
Ilustracja
Logo gry
Producent

Maxis

Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts

Seria gier

SimCity

Wersja

1.16.7
(Brak daty wydania) [±]

Data wydania

16 grudnia 2014

Gatunek

Symulator budowy miasta

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Wymagania sprzętowe
Platforma

Android, iOS

Strona internetowa

SimCity BuildIt – symulator tworzenia miasta wydana na systemy Android i iOS stworzona przez studio Electronic Arts. Gra oficjalnie została wydana 16 grudnia 2014 roku. Gra posiada tryb wieloosobowy, a gdy gracz nie ma dostępu do sieci, gra obecnie offline, a jeżeli połączy się z siecią postęp zostanie zapisany na serwerze[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gracz wciela się w burmistrza miasta, którego celem jest rozbudowa miasta. Na początku dostajemy 25000 Simoleonów i 50 SimCash, które możemy wydać na budowę fabryk, specjalnych budynków i komercyjnych budowli. W tej części budowa rezydencji jest dostępna wtedy, gdy ulepszymy ostatnią rezydencję i jest darmowa. Do ulepszenia rezydencji potrzebujemy surowce, które wyprodukujemy w fabrykach i budynkach komercyjnych. Za ulepszenie domu dostajemy pieniądze, doświadczenie i wzrasta nam populacja naszego miasta. W grze istnieją także potrzeby mieszkańców Simów. Podstawowymi jest zapotrzebowanie na energię i wodę, gdzie wykupimy w budowlach specjalnych. Na następnych poziomach zapotrzebowanie Simów wzrośnie (np. na straż pożarną, policję). Zaspokajając potrzeby mieszkańców wzrasta nam zadowolenie co przekłada się na więcej pieniędzy[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Electronic Arts, SimCity BuildIt - Free Mobile Game - EA Official Site, „Electronic Arts Inc.”, 13 stycznia 2017 [dostęp 2018-06-18] (ang.).
  2. SimCity BuildIt (Android) | GRYOnline.pl, GRY-Online.pl [dostęp 2018-06-18] (pol.).