Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Azjatyckich Dzieci 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Azjatyckich Dzieci 2019
2023
Data 12–14 lutego 2019
Gospodarz Rosja Jużnosachalińsk
Dyscyplina skoki narciarskie
Organizator OCA
Mężczyźni
kon. ind.
na skoczni HS80
(12.02.2019)
Tatarstan Danił Sadriejew
Kobiety
kon. ind.
na skoczni HS80
(12.02.2019)
Kazachstan Wieronika Szyszkina
Drużynowo
kon. druż. miesz.
na skoczni HS80
(14.02.2019)
 Kazachstan
Strona internetowa

Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Azjatyckich Dzieci 2019 – zawody w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 12–14 lutego 2019 w rosyjskim Jużnosachalińsku, w ramach Zimowych Igrzysk Azjatyckich Dzieci 2019.

Zawody w trzech konkurencjach – indywidualnych: kobiet i mężczyzn oraz drużynowych mieszanych – rozegrane zostały na kompleksie skoczni Tramplin Santa. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy w wieku 14–17 lat (roczniki 2002–2005).

Sędziowie[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Państwo Stanowisko
Konkurs ind.

(kobiety)

Konkurs ind.

(mężczyźni)

Konkurs

druż. miesz.

Jewgienij Waszurin  Rosja A B
Siergiej Sawieljew  Rosja B C
Stanisław Dubrowskij  Rosja C D
Piotr Czaadajew  Rosja D E
Wadim Lisowskij  Rosja E A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (12.02.2019)[edytuj | edytuj kod]

M Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1. Wieronika Szyszkina  Kazachstan 66,5 m 97,3 80,0 m 116,6 213,9
2. Elizawieta Mochowa Rosja Dalekowschodni O.F. 62,5 m 80,3 70,5 m 100,3 180,6
3. Ksienija Piskunowa Rosja Uralski O.F. 61,0 m 79,3 65,5 m 88,9 168,2
4. Amina Tuchtajewa  Kazachstan 56,0 m 76,3 63,5 m 83,4 159,7
5. Jewgienija Sapożnikowa Rosja Uralski O.F. 60,5 m 75,6 61,5 m 76,4 152,0
6. Anna Belenok Obwód sachaliński Ob. sachaliński 48,0 m 57,0 65,0 m 81,5 138,5
7. Sakurai Riko  Japonia 49,0 m 57,5 58,0 m 68,6 128,1
8. Ewa Batyriewa Rosja Dalekowschodni O.F. 46,0 m 53,1 47,0 m 39,7 92,8
9. Jekaterina Czernousowa Obwód sachaliński Ob. sachaliński 48,5 m 50,5 45,5 m 38,0 88,5
10. Adelina Ibragimowa Tatarstan Tatarstan 46,5 m 45,6 46,0 m 41,5 87,1
11. Nadieżda Krawcowa Tatarstan Tatarstan 45,0 m 39,8 45,0 m 36,7 76,5
12. Azalija Gabddulina Baszkortostan Baszkortostan 40,5 m 27,9 41,0 m 28,3 56,2
13. Arina Makarowa Baszkortostan Baszkortostan 35,5 m 23,9 36,0 m 12,6 36,5
14. Park Chae-yeon  Korea Południowa 37,5 m 20,2 35,5 m 11,8 32,0
15. Darija Jewstiegniejewa Rosja Syberyjski O.F. 28,5 m 1,0 28,0 m -11,8 -10,8
16. Sofija Szelkowienko Rosja Syberyjski O.F. 23,5 m -16,2 24,5 m -7,2 -23,7

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (12.02.2019)[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1. Danił Sadriejew Tatarstan Tatarstan 82,5 m 133,7 81,5 m 131,6 265,3
2. Maksim Kolobow Obwód sachaliński Ob. sachaliński I 73,0 m 113,5 77,5 m 117,5 231,0
3. Ilja Mankow Rosja Uralski O.F. 73,0 m 112,1 73,0 m 105,0 217,1
4. Sakano Asahi  Japonia 70,0 m 106,8 73,5 m 108,7 215,5
5. Maksim Duka Rosja Dalekowschodni O.F. 71,5 m 110,7 71,0 m 104,2 214,9
6. Danił Wasiljew  Kazachstan 71,5 m 103,6 69,5 m 106,0 209,6
7. Rusłan Achmietszin Tatarstan Tatarstan 69,5 m 103,9 68,5 m 101,4 205,3
8. Roman Gołowin Rosja Dalekowschodni O.F. 64,0 m 88,7 64,0 m 91,6 180,3
9. Nurszat Tursunżanow  Kazachstan 63,0 m 87,8 64,0 m 92,1 179,9
10. Nikita Korobajew Rosja Syberyjski O.F. 67,0 m 89,9 64,0 m 85,6 175,5
11. Artiom Miasnikow Obwód sachaliński Ob. sachaliński I 59,5 m 81,6 62,0 m 83,8 165,4
12. Danił Kraskowskij Obwód sachaliński Ob. sachaliński II 58,5 m 77,1 63,0 m 87,3 164,4
13. Konstantin Gawriłow Rosja Uralski O.F. 60,5 m 80,0 61,5 m 81,2 161,2
14. Władisław Rowda Rosja Syberyjski O.F. 53,0 m 65,3 55,5 m 68,1 133,4
15. Siergiej Curkan Obwód sachaliński Ob. sachaliński II 51,5 m 59,7 55,0 m 68,1 127,8
16. Maksim Szamsurbanow Baszkortostan Baszkortostan 51,0 m 57,3 48,5 m 50,3 107,6
Daniła Bukin Baszkortostan Baszkortostan DNS

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Konkurs mieszany (14.02.2019)[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Zawodnik Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Kazachstan I Wieronika Szyszkina 60,5 m 79,1 74,0 m 118,0 197,1 398,0
Danił Wasiljew 68,5 m 102,5 65,5 m 98,4 200,9
2. Obwód sachaliński Ob. sachaliński I Anna Belenok 60,5 m 80,5 58,5 m 78,1 158,6 394,2
Maksim Kolobow 73,0 m 115,1 73,5 m 120,5 235,6
3. Rosja Uralski O.F. I Ksienija Piskunowa 56,5 m 63,3 66,0 m 105,2 168,5 389,4
Ilja Mankow 73,0 m 107,4 71,0 m 113,5 220,9
4. Rosja Dalekowschodni O.F. I Elizawieta Mochowa 57,0 m 66,2 65,5 m 95,9 162,1 378,1
Maksim Duka 71,5 m 112,1 69,5 m 103,9 216,0
5. Tatarstan Tatarstan I Adelina Ibragimowa 46,5 m 41,4 44,5 m 47,7 89,1 350,0
Danił Sadriejew 81,0 m 131,2 76,5 m 129,7 260,9
6.  Japonia Sakurai Riko 51,5 m 50,7 64,0 m 96,9 147,6 345,6
Sakano Asahi 64,0 m 99,3 64,0 m 98,7 198,0
7.  Kazachstan II Amina Tuchtajewa 52,5 m 49,6 60,5 m 82,8 132,4 321,4
Nurszat Tursunżanow 67,5 m 94,3 64,5 m 94,7 189,0
8. Rosja Uralski O.F. II Jewgienija Sapożnikowa 63,0 m 78,0 59,0 m 77,3 155,3 304,4
Konstantin Gawriłow 59,0 m 72,8 56,5 m 76,3 149,1
9. Rosja Dalekowschodni O.F. II Ewa Batyriewa 50,0 m 44,1 55,0 m 65,8 109,9 292,5
Roman Gołowin 68,0 m 92,5 61,5 m 90,1 182,6
10. Tatarstan Tatarstan II Nadieżda Krawcowa 47,0 m 35,4 44,0 m 37,1 72,5 277,2
Rusłan Achmietszin 70,0 m 101,2 66,5 m 103,5 204,7
11. Obwód sachaliński Ob. sachaliński II Jekaterina Czernousowa 47,0 m 40,1 50,5 m 51,6 91,7 264,9
Artiom Miasnikow 66,5 m 93,0 55,5 m 80,2 173,2
12. Baszkortostan Baszkortostan Azalija Gabddulina 43,0 m 32,9 41,0 m 41,9 74,8 173,9
Maksim Szamsurbanow 45,5 m 45,2 49,0 m 53,9 99,1
13. Rosja Syberyjski O.F. I Darija Jewstiegniejewa 21,5 m -25,5 28,0 m 6,9 -18,6 142,5
Nikita Korobajew 55,0 m 76,3 61,0 m 84,8 161,1
14. Rosja Syberyjski O.F. II Sofija Szelkowienko 26,0 m -16,1 23,5 m -4,0 -20,1 101,7
Władisław Rowda 48,0 m 50,3 55,5 m 71,5 121,8

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Msc. Reprezentacja brąz Złoto brąz Srebro brąz Brąz Razem
1.  Kazachstan 2 0 0 2
2. Tatarstan Tatarstan 1 0 0 1
3. Obwód sachaliński Obwód sachaliński 0 2 0 2
4. Rosja Dalekowschodni O.F. 0 1 0 1
5. Rosja Uralski O.F. 0 0 3 3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]