Sky-Shop.pl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sky-Shop.pl – gotowe oprogramowanie dla sklepów internetowych i hurtowni internetowych B2B, dostarczane sprzedawcom przez firmę SIEF-IT Sp. z o.o.

Platforma sklepowa Sky-Shop.pl działa w modelu SaaS (Software as a Servise). W zamian za płatność abonamentu użytkownik otrzymuje pełne narzędzie do sprzedaży wraz ze wsparciem Obsługi Klienta. Usługodawcy zajmują się hostingiem serwerów, bezpieczeństwem i rozwojem oprogramowania. Zarządzanie sklepem internetowym nie wymaga znajomości kodu HTML.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki Sky-Shop.pl sięgają 2009 roku. Twórcą oprogramowania jest Przemysław Matoga, autor platformy for dyskusyjnych „php by Przemo”[1].

Sky-Shop.pl początkowo dostępny był również w wersji pudełkowej na licencję. Jednak ze względu na kwestię związaną z aktualizacjami sklepów internetowych, obecnie Sky-Shop.pl działa jedynie jako platforma sklepowa w modelu SaaS.

Do 2017 roku na serwerach Sky-Shop.pl klienci założyli ponad 6 000 sklepów internetowych i hurtowni B2B[2].

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Sky-Shop.pl umożliwia sprzedawcom, działającym na rynku e-commerce, otworzenie gotowego sklepu internetowego i hurtowni internetowej B2B. Oprogramowanie posiada 1200 funkcji do prowadzenia e-biznesu. Platforma sklepowa pozwala na konfigurację sklepu internetowego, zaprojektowanie grafiki w technologii RWD w Kreatorze Szablonu Sklepu[3] (za pomocą Systemu Zarządzania Treścią) oraz zintegrowanie witryny z firmami kurierskimi (np. DHL, InPost), systemami płatności (np. PayPal, PayU), serwisami aukcji internetowych (np. Allegro) i innymi portalami/ narzędziami marketingowymi. Sky-Shop.pl udostępnia również zaawansowane moduły, jak sprzedaż plików cyfrowych[4], integracje z hurtowniami czy MultiStore[5].

Moduł integracji z hurtowniami[edytuj | edytuj kod]

Sky-Shop.pl dostarcza moduł integracji z hurtowniami, który umożliwia zaawansowaną konfigurację sklepu internetowego z dostawcą. Integracja obejmuje chociażby pobieranie produktów z hurtowni do sklepu wraz z cenami, ilościami, opisami, zdjęciami, kategoriami i innymi parametrami w ciągu kilku minut. Moduł umożliwia również automatyczną aktualizację stanów magazynowych do 8 razy na dobę oraz synchronizację bazy produktowej[6]. Sky-Shop.pl zintegrowany jest ze 167 hurtowniami, w tym 45 dostawcami dropshipping[7].

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

 • III miejsce w konkursie Ekomersy 2016 w kategorii „Platforma/ oprogramowanie sklepowe”[8]
 • III miejsce w „Top 10 najlepiej ocenionych platform” w badaniu Ceneo.pl w 2015 roku[9]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sky-Shop: Już prawie 6 000 sklepów, a to dopiero początek sukcesu, „MamStartup.pl” [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 2. Kilka kluczowych faktów o Sky-Shop, sky-shop.pl [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 3. Kreator szablonu sklepu: nowość w Sky-Shop.pl, www.ekomercyjnie.pl [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 4. Sklep internetowy kolejnym źródłem dochodu dla blogerów, „Dziennik Internautów” [dostęp 2017-07-20].
 5. #10: Integracje z hurtowniami oraz unikalne funkcjonalności platformy Sky-Shop.pl, blog.sky-shop.pl [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 6. Gotowe integracje z hurtowniami internetowymi oraz dropshipping, sky-shop.pl [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 7. Integracje ze 167 hurtowniami internetowymi, sky-shop.pl [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 8. EKOMERSY 2016 - Sprawdź kogo wyróżniło grono ponad 100 Jurorów, ehandelmag.com [dostęp 2017-07-20] (pol.).
 9. Platformy e-commerce z perspektywy e-sklepów, pressroom.ceneo.pl [dostęp 2017-07-20] (pol.).