Slant Magazine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Slant Magazine
Ilustracja
Logo serwisu
Typ strony

czasopismo elektroniczne/strona internetowa

Komercyjna

tak

Data powstania

2001

Autor

Ed Gonzalez, Sal Cinquemani

Właściciel

Slant Magazine LLC

Wersje językowe

angielska

Strona internetowa

Slant Magazineamerykański internetowy magazyn kulturalny założony w 2001 roku przez Eda Gonzaleza i Sala Cinquemaniego, rozwijany przez grono redakcyjnych autorów oraz współpracowników. Jest poświęcony recenzjom filmowym, muzycznym, gier komputerowych, telewizyjnym, wideo, teatralnym i książkowym oraz bieżącym wydarzeniom kulturalnym. Serwis był notowany w rankingu Alexa na miejscu 64711[1].

Historia i profil[edytuj | edytuj kod]

Slant Magazine został założony w 2001 roku przez Eda Gonzaleza i Sala Cinquemaniego. Szybko stał się znany z ostrej krytyki popkultury. Stworzył sobie z czasem jedyną w swoim rodzaju niszę w świecie filmu, muzyki oraz innych dziedzinach. Jego autorzy pojawiali się w programach MSNBC, BBC, CNN i NPR, pisywali dla The New York Times, The Village Voice, The Brooklyn Rail oraz dla innych wydawnictw[2].

Listy roczne[edytuj | edytuj kod]

Począwszy od 2011 roku magazyn publikuje roczne zestawienia najlepszych albumów (25 Best Albums), filmów (25 Best Films, Top 10 Films), a od 2018 roku – również najlepszych programów telewizyjnych (25 Best TV Shows)[3].

Popularność[edytuj | edytuj kod]

Slant Magazine stał się jedną z najpopularniejszych stron internetowych z recenzjami filmowymi i muzycznymi, mając ponad pół miliona użytkowników spośród wszystkich branż, zawodów i kategorii wiekowych i notując 1,5 miliona odsłon miesięcznie[2].

Reklama[edytuj | edytuj kod]

Slant Magazine prowadzi działalność reklamową na rzecz zarówno dużych podmiotów (między innymi: Toyoty, Paramount Pictures, Warner Music Group, FX Networks, NBCUniversal, Lionsgate i Museum of Modern Art), jak i niewielkich wytwórni płytowych czy niezależnych firm marketingowych[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. slantmagazine.com Competitive Analysis, Marketing Mix and Traffic - Alexa. www.alexa.com. [dostęp 2021-07-21]. (ang.).
  2. a b c Slant Magazine: Media Kit – Slant Magazine. www.slantmagazine.com. [dostęp 2021-07-21]. (ang.).
  3. Rob Davis: Slant Magazine - Year-End Lists. www.yearendlists.com. [dostęp 2021-07-21]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]