Slender: The Eight Pages

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Slender: The Eight Pages
Producent

Parsec Productions

Wydawca

Parsec Productions

Seria gier

Slender Man

Projektant

Mark J. Hadley

Artysta

Mark J. Hadley

Główny programista

Mark J. Hadley

Scenarzysta

Mark J. Hadley

Kompozytor

Mark J. Hadley

Silnik

Unity

Wersja

0.9.7

Data wydania

26 czerwca 2012 r.

Gatunek

survival horror

Tryby gry

jednoosobowy

Język

angielski

Wymagania sprzętowe
Platforma

Windows, macOS, Linux

Strona internetowa

Slender: The Eight Pages (dawniej Slender) – gra komputerowa z gatunku survival horror, wydana w czerwcu 2012 roku. Jest dostępna na platformach: Windows, macOS i Linux. Gra używa silnika Unity.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W grze wcielamy się w postać (nieznanej płci), która z niewiadomych przyczyn znajduje się w lesie z kamerą i latarką. Zadaniem gracza jest odnalezienie 8 kartek (pozostawionych przez tajemniczą postać – Slender Mana), tak, aby nie zostać złapanym. Po zebraniu wszystkich kartek w całym lesie pojawia się gęsta mgła, a Slender Man coraz szybciej biega i teleportuje się w pobliże postaci gracza.

Tryby gry[edytuj | edytuj kod]

W wersji 0.9.4 istnieje tryb „Dzień”, który można odblokować. Aby to zrobić gracz najpierw musi przejść tryb „Normalny”, czyli noc. Po zakończeniu trybu „Normalnego”, postać gracza budzi się podczas dnia. Rozgrywka zaczyna się po kilku sekundach. Tryb „Daytime Mode” wygląda tak samo jak tryb „Normalny”, lecz tym razem gracz nie posiada latarki. Znowu pojawia się Slender Man i 8 kartek.

Po napisach końcowych odblokowuje się (przed wersją 0.9.7) tryb „$20 Mode”, gdzie po zobaczeniu Slender Mana w tle słychać muzykę „Gimme 20 Dollars” autorstwa amerykańskiego rapera Rona Browza. Jest to odniesienie do popularnego mema, w którym Slender Man mówi że jeśli damy mu 20 USD to zostawi on nas w spokoju.

Wersje gry[edytuj | edytuj kod]

Gra po raz pierwszy została wydana w wersji 0.9.0 i wtedy nazywała się Slender. Początkowo gdy gracz został złapany przez Slender Mana, gra wyłączała się. Pozostało tak do wersji 0.9.3 (trzeciej aktualizacji), od której gracz ma opcje zakończenia gry lub zagrania w nią ponownie. Od wersji 0.9.7 w menu gry panuje mroczna atmosfera, a także pokazywane są rysunki z kartek. Od tej wersji gra nazywa się Slender: The Eight Pages, po to aby nie mylić jej na przykład z sequelem Slender: The Arrival. Również w tej wersji usunięto tryb „20 dollars” z powodu problemów z prawami autorskimi.

Odbiór gry[edytuj | edytuj kod]

Niektóre publikacje odnotowały skuteczność produkcji, w przeciwieństwie do wielu gier akcji typu survival horror z tego okresu np. Resident Evil. Oficjalna strona gry uległa awarii, po tym jak coraz więcej osób próbowało pobrać grę.

Sequel[edytuj | edytuj kod]

Sequelem tej gry jest Slender: The Arrival, który powstał 26 marca 2013 r.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. "Slender: The Eight Pages". Giant Bomb. CBS Interactive Inc. September 16, 2013.
  2. Gardner, Jack (September 16, 2013). "Slender". Game Informer.
  3. Thielenhaus, Kevin (September 7, 2012). "Slender Man Game – Secret Modes & Unlockables". Gamefront.
  4. "Slender: The Eight Pages". parsecproductions.net. Retrieved May 28, 2014.
  5. Josh Brown (July 7, 2012). "Slender – Proof of The Power of Survival Horror?". The Gaming Hub. Archived from the original on October 2, 2012. Retrieved July 8, 2012.
  6. Jeffrey Matulef (July 4, 2012). "Free horror game Slender is absolutely terrifying". Eurogamer. Retrieved July 8, 2012.
  7. William Usher (July 8, 2012). "Slender Has Gamers Asking Who Is The Slender Man?". CinemaBlend. Retrieved July 10, 2012.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]