Slender Man

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slender Man

Slender Man (z ang. smukły mężczyzna) – postać fikcyjna, element miejskiej legendy traktujący o tajemniczej postaci pojawiającej się niespodziewanie i budzącej przerażenie wśród dzieci lub ujawniającej się na zdjęciach. Znana jest również pod pseudonimem Slender.

Opisuje się go jako szczupłą, wysoką osobę noszącą czarny garnitur. Nosi również białą koszulę z czerwonym krawatem. Ma nieokreślone rysy twarzy, w miejscu, gdzie powinna być twarz, jest po prostu gładka skóra. Przedstawiana jest jako postać o wysokości w granicach 3–4 m. Jest zdolna do rozciągania swoich kończyn do długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Niekiedy przedstawiana jest również z mackami wyrastającymi z pleców. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty wbrew swej woli.

Zwolennicy istnienia Slender Mana twierdzą, iż zamieszkuje on wyłącznie tereny leśne, charakteryzujące się dużą ilością mgły i chmur, co sprzyja kamuflażowi. Rzekomo porywa on dzieci, które bez wiedzy i pozwolenia rodziców weszły do lasu. Jest też bohaterem gry Slender.

Pochodzenie i nawiązania[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze udokumentowane wzmianki pojawiły się na forum SomethingAwful w konkursie na stworzenie fikcyjnej historii o zjawiskach paranormalnych. Victor Surge 10 czerwca 2009 opublikował dwa spreparowane zdjęcia ze Slender Manem w roli głównej[1]. Dziwaczny bohater tak bardzo spodobał się innym uczestnikom, że zaczął żyć własnym życiem w sieci.

Slender występuje jako postać epizodyczna w serialu Marble Hornets (z ang. „Marmurowe Szerszenie”) w portalu YouTube. Jego obecność charakteryzuje się zakłóceniami w nagraniu, szumami i trzaskami.

Na bazie legendy powstała seria gier komputerowych. Ich przykładami są Slender: The Eight Pages, jej sequel o nazwie Slender: The Arrival oraz SlenderCraft (połączenie gier Slender i Minecraft).

W 2018 roku został nakręcony film Slender Man w reżyserii Sylvaina White’a[2]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Create Paranormal Images (ang.).
  2. Slender Man (2018), imdb.com [dostęp 2019-03-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]