Slender Man

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Slender Man

Slender Man (z ang. smukły mężczyzna) – postać fikcyjna, miejska legenda traktująca o tajemniczej postaci pojawiającej się niespodziewanie i budzącej przerażenie wśród dzieci lub ujawniającej się na zdjęciach. Znany jest również pod pseudonimem Slender.

Opisuje się go jako szczupłą wysoką osobę noszącą czarny garnitur. Nosi również białą koszulę z czerwonym krawatem. Ma nieokreślone rysy twarzy, w miejscu gdzie powinna być twarz, jest po prostu gładka skóra. Przedstawiany jest jako bardzo chuda i wysoka na 3-4 m postać, zdolna do rozciągnięcia swoich kończyn oraz do długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Na niektórych obrazkach przedstawiany jest również z mackami wyrastającymi z pleców. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty wbrew swej woli.

Wierzący w Slender Mana mówią, iż zamieszkuje on tylko wielkie lasy z dużą ilością mgły i chmur co sprzyja jego kamuflażowi. Rzekomo porywa on dzieci, które bez wiedzy i pozwolenia rodziców weszły do lasu. Miałby je gonić do skutku lub też do momentu, kiedy zawrócą i powiedzą rodzicom, co zrobiły. Jest też bohaterem gry Slender.

Pochodzenie i nawiązania[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze udokumentowane wzmianki pojawiły się na forum SomethingAwful w konkursie na stworzenie fikcyjnej historii o zjawiskach paranormalnych. Victor Surge 10 czerwca 2009 roku opublikował dwa spreparowane zdjęcia ze Slender Manem w roli głównej[1]. Dziwaczny bohater tak bardzo spodobał się innym uczestnikom, że zaczął żyć własnym życiem w sieci.

Slender występuje jako postać epizodyczna w serialu na YouTube Marble Hornets (ang. „Marmurowe Szerszenie”), w którym jego obecność charakteryzuje się zakłóceniami w nagraniu, szumami i trzaskami. Istnieje wiele innych kont, w których to tajemnicze filmiki przedstawiają ukryte przekazy, w dużym stopniu powiązane ze Slenderem, takie jak np. „totheark”.

Na bazie legendy powstała seria gier komputerowych. Najbardziej znana i nawiązująca do legendy to Slender: The Eight Pages oraz jej sequel o nazwie Slender: The Arrival oraz SlenderCraft (połączenie gier Slender i Minecraft). Inne mniej znane serie ze slendermanem to #Entry oraz Slendrina.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]