Small World (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Small World
Gatunek

sensacyjny, kryminał, thriller

Rok produkcji

2019

Data premiery

10 września 2021
10 grudnia 2021 (serial) (Polska)

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

115 min
3 odc. × 43 min (serial)

Reżyseria

Patryk Vega

Scenariusz

Olaf Olszewski,
Patryk Vega

Główne role

Piotr Adamczyk,
Julia Wieniawa

Muzyka

Łukasz Targosz

Zdjęcia

Norbert Modrzejewski

Scenografia

Aniko Kiss

Kostiumy

Malgorzata Bednarek

Montaż

Tomasz Widarski

Produkcja

Patryk Vega
Marcin Kaniewski
Artur Zgadzaj

Wytwórnia

Vega Investments

Dystrybucja

Kino Świat

Small World – polski dramat sensacyjny w reżyserii Patryka Vegi. W rolach głównych wystąpili Piotr Adamczyk i Julia Wieniawa[1][2].

Film nakręcono w 2019 roku, a jego premierę początkowo planowano 4 grudnia 2020 roku, jednak wskutek zamknięcia kin z powodu pandemii COVID-19[3] premiera została przesunięta na kwiecień 2021 roku.

Film ostatecznie w kinach pojawił się we wrześniu 2021 roku. Równolegle z filmem powstał trzyodcinkowy miniserial stworzony dla telewizji Canal+. Premiera serialu w stacji Canal+ odbyła się 10, 11 oraz 12 grudnia 2021 roku. Oglądanie filmu i serialu dozwolone od 16 roku życia.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki (Marieta Żukowska), wspierana przez policjanta Roberta (Piotr Adamczyk), wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy. Odkryte na miejscu eksplozji rosyjskiej kamienicy dowody naprowadzają go na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku, nastolatka Ola (Julia Wieniawa) jest zmuszana spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co stanie się, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. WPROST.pl, Vega pokazał zwiastun nowego filmu. W „Small world” grają m.in. Wieniawa i Adamczyk [online], Wprost, 25 marca 2021 [dostęp 2021-12-06] (pol.).
  2. Adamczyk z gnatem w gotowości. Plakat ujawnia, kiedy „Small World” Patryka Vegi ma premierę [online], rozrywka.blog - Cyfrowy styl życia, 13 lipca 2021 [dostęp 2021-12-06] (pol.).
  3. „Small World” nie pojawi się w kinach w tym roku. Premiera najnowszego filmu Patryka Vegi przesunięta [online], rozrywka.blog - Cyfrowy styl życia, 23 października 2020 [dostęp 2021-12-06] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]