Smosh

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Smosh
Ilustracja
Założyciele kanału Ian Hecox (po lewej) i Anthony Padilla (po prawej) w 2014
Rok założenia 2002
Pochodzenie Sacramento, Kalifornia
 Stany Zjednoczone
Gatunek komedia, vlog
Aktywność 2002 - teraz
Obecni członkowie
Ian Hecox, Anthony Padilla,Courtney Miller, Olivia Sui, Shayne Topp, Noah Grossman, Keith Leak II, David Moss, Matt Sohinki, Joshua Ovenshire, Mari Takahashi, Amra Ricketts, Wesley Johnson
Współpracownicy
Joe Bereta
Odznaczenia
Srebrny przycisk Play za 100,000 widzów (YouTube) Złoty przycisk Play za 1,000,000 widzów (YouTube) Diamentowy przycisk Play za 10,000,000 widzów (YouTube)
Strona internetowa

Smosh – duet komików internetowych. Tworzą go Ian Hecox (ur. 30 listopada 1987 w Sacramento) oraz Anthony Padilla (ur. 16 września 1987, również w Sacramento). W 2003 roku Padilla zaczął wstawiać filmy Flash na portal Newgrounds pod nazwą Smosh. Później dołączył do niego jego przyjaciel, Ian Hecox. Niedługo później zaczęli publikować filmy w serwisie YouTube i wkrótce stali się jednym z najpopularniejszych kanałów tejże strony. W kwietniu 2015 kanał Smosh miał ponad 20 milionów subskrybentów oraz 4.2 miliarda wyświetleń. Kanał ten przechodził także trzy okresy, w których posiadał tytuł najczęściej subskrybowanego kanału w serwisie YouTube: od maja do czerwca 2006, od kwietnia 2007 do września 2008, oraz od stycznia do sierpnia 2013 (wtedy tytuł ten przejął kanał PewDiePie).

14 czerwca 2017 roku Anthony Padilla ogłosił, że opuszcza Smosh, żeby zostać niezależnym twórcą[1].

Kanały[edytuj]

Na YouTube istnieje 8 kanałów dotyczących Smosha, w tym 5 z regularnie publikowanymi filmami.

  • Smosh – główny kanał na którym publikowane są serie "The big what if...", "Every blank ever" oraz skecze. W reżyserii pomaga również Joe Bereta.
  • El Smosh – wersja tego samego kanału, gdzie co sobotę publikowane są epizody zdubbingowane w języku hiszpańskim.
  • Smosh Games – kanał poświęcony grom. Tutaj pojawia się dwanaście filmów tygodniowo. Padilla i Hecox pojawiają się rzadziej na tym kanale, gdyż głównie zajmują się nim David "Lasercorn" Moss, Matt Sohinki, Joshua "Jovenshire" Ovenshire oraz  Mari Takahashi. 12 grudnia 2014 roku do ekipy Smosh Games oficjalnie dołączyli Amra "Flitz" Ricketts, and Wesley "Wes The Editor" Johnson[2].
  • Shut Up! Cartoons – na tym kanale znajdują się serie kreskówek tworzone przez różnych autorów.
  • Smosh 2nd Channel – (Oryginalnie IanH, teraz Hecox jest jedyną osobą która nie ma kanału) kanał vlogowy and którym wrzucane są serie takie jak Squad Vlogs, Smosh is Bored, Smosh's Seriously Stupid Sleepover oraz Put it in My Mouth.
  • AnthonyPadilla – kanał Anthony'ego, na który wstawiał swoje vlogi.
  • AskCharlie – kanał aktywny od maja 2010 do grudnia 2011, gdzie w serii Ask Charlie zantropomorfizowana świnka morska o imieniu Charlie odpowiada na pytania widzów. Seria zakończyła się śmiercią Charliego.

Smosh udostępnia swoje produkcje również na własnej stronie (http://www.smosh.com). Można tam znaleźć wycięte sceny których nie ma w podstawowych wersjach ich starszych filmów (rozpoczęli wstawianie wyciętych scen) oraz wiele humorystycznych memów internetowych i gadżetów związanych ze produkcjami Smosh, które są do nabycia za opłatą.

Food Battle[edytuj]

Seria Food Battle to jedna z najstarszych i niewielu jakie powstały na tymże kanale. Prowadzona jest od roku 2006 i jak dotąd nie przewidywane jest jej zakończenie, a nowe odcinki są wypuszczane co roku. Odcinki są zazwyczaj poprzedzane ogłoszeniem, a potem zwiastunem

W serii komicy prześcigają się, które jedzenie może wykonać więcej codziennych czynności, np: filiżanka kawy, długopis, GPS. Jedzenie Iana się nie zmienia i od początku jest to pączek z różową polewą oraz kolorową posypką, natomiast jedzienie Anthony'ego zmienia się co roku, a od roku 2009 widzowie mogą na nie głosować.

Padilla oraz Hecox stworzyli grę opartą na tej serii pod tytułem Food Battle: The Game[3]. Fundusze potrzebne do stworzenia gry zebrano z dotacji internautów poprzez stronę Indiegogo. Gra jest dostępna całkowicie za darmo i przypomina The Legend of Zelda, Banjo Kazooie oraz znaną w Polsce grę Wiedźmin[4].

Przypisy