Smosh

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Smosh
Ian Hecox & Anthony Padilla by Gage Skidmore.jpg
Ian Hecox (po lewej) i Anthony Padilla (po prawej) w 2014
Rok założenia 2002
Pochodzenie Sacramento, Kalifornia,
 Stany Zjednoczone
Gatunek komediowy duet, Partnerzy z YouTube
Obecni członkowie
Ian Hecox
Anthony Padilla
Strona internetowa

Smosh – duet komików o działalności internetowej. Tworzą go Ian Hecox (ur. 30 listopada 1987 w Sacramento) oraz Anthony Padilla (ur. 16 września 1987, również w Sacramento). W 2003 roku Padilla zaczął wstawiać filmy Flash na portal Newgrounds pod nazwą Smosh. Później dołączył do niego jego przyjaciel, Ian Hecox. Niedługo później zaczęli publikować filmy w serwisie YouTube i wkrótce stali się jednym z najpopularniejszych kanałów tejże strony. W kwietniu 2015 kanał Smosh miał ponad 20 milionów subskrybentów oraz 4.2 miliarda wyświetleń. Kanał ten przechodził także trzy okresy, w których posiadał tytuł najczęściej subskrybowanego kanału w serwisie YouTube: od maja do czerwca 2006, od kwietnia 2007 do września 2008, oraz od stycznia do sierpnia 2013 (wtedy tytuł ten przejął kanał PewDiePie).

Kanały[edytuj]

Na YouTube istnieje 8 kanałów dotyczących Smosha, w tym 5 z regularnie publikowanymi filmami.

  • Smosh – "podstawowy" kanał, gdzie Hecox i Padilla wstawiają swoje skecze. Nowe filmy pojawiają się w piątki.
  • El Smosh – wersja tego samego kanału, gdzie co sobotę publikowane są epizody zdubbingowane w języku hiszpańskim.
  • Smosh Games – kanał poświęcony grom. Tutaj pojawia się dwanaście filmów tygodniowo. Padilla i Hecox pojawiają się rzadziej na tym kanale, gdyż głównie zajmują się nim David "Lasercorn" Moss, Matt Sohinki, Joshua "Jovenshire" Ovenshire oraz  Mari Takahashi. 12 grudnia 2014 roku do ekipy Smosh Games oficjalnie dołączyli Amra "Flitz" Ricketts, and Wesley "Wes The Editor" Johnson[1].
  • Shut Up! Cartoons – na tym kanale znajdują się serie kreskówek tworzone przez różnych autorów.
  • Smosh 2nd Channel – (oryginalnie nazwany IanH, z początku był poświęcony wideoblogom) kanał, na który w poniedziałki na zmianę publikowane są serie Smosh is Bored oraz Lunchtime with Smosh. W soboty natomiast pojawia się seria Smosh Pit Weekly prowadzona przez Mari Takahashi.
  • AnthonyPadilla – kanał Anthony'ego, na który wstawiał swoje vlogi.
  • AskCharlie – kanał aktywny od maja 2010 do grudnia 2011, gdzie w serii Ask Charlie zantropomorfizowana świnka morska o imieniu Charlie odpowiada na pytania widzów. Seria zakończyła się śmiercią Charliego.

Smosh udostępnia swoje produkcje również na własnej stronie (http://www.smosh.com). Można tam znaleźć wycięte sceny których nie ma w podstawowych wersjach udostępnianych w serwisie YouTube oraz wiele humorystycznych memów internetowych i gadżetów związanych ze produkcjami Smosh, które są do nabycia za opłatą.

Food Battle[edytuj]

Seria Food Battle to jedna z najstarszych i niewielu jakie powstały na tymże kanale. Prowadzona jest od roku 2006 i jak dotąd nie przewidywane jest jej zakończenie, a nowe odcinki są wypuszczane co roku. Odcinki są zazwyczaj poprzedzane ogłoszeniem, a potem zwiastunem

W serii komicy prześcigają się, które jedzenie może wykonać więcej codziennych czynności, np: filiżanka kawy, długopis, GPS. Jedzenie Iana się nie zmienia i od początku jest to pączek z różową polewą oraz kolorową posypką, natomiast jedzienie Anthony'ego zmienia się co roku, a od roku 2009 widzowie mogą na nie głosować.

Założyciele kanału planują także stworzenie gry komputerowej opartej na tej serii pod tytułem Food Battle: The Game[2]. Fundusze potrzebne do stworzenia gry zebrano z dotacji internautów poprzez stronę Indiegogo. Gra ma być dostępna całkowicie za darmo i ma przypominać The Legend of Zelda, Banjo Kazooie oraz znaną w Polsce grę Wiedźmin[3]. Na razie przewidywane jest wydanie na platformy: PC, iOS oraz jeżeli będzie to możliwe także na wiele innych, przykładowo Android. Jako jedną z ciekawszych rzeczy jest możliwość wysyłania własnych pomysłów, gdyż jak sami twórcy mówią gra jest robiona dla ich fanów.

Przypisy