Solange Dimitrios

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Solange Dimitrios - fikcyjna postać z opowiadania Iana Fleminga z Jamesem Bondem pt. 007 in New York (książka Octopussy and The Living Daylights). Jest dziewczyną Bonda, z którą agent spędza czas podczas pobytu w mieście.

Imię Solange zostało użyte w filmie Casino Royale z 2006 r. Nadano je postaci odgrywanej przez Caterinę Murino.

Filmowa biografia[edytuj | edytuj kod]

W filmie Bond (Daniel Craig) po raz pierwszy spotyka Solange Dimitrios, gdy ta towarzyszy swemu mężowi - Alexowi Dimitriosowi. Początkowo ukazana jest na plaży, gdy jedzie konno w jasnozielonym bikini. Po tym, jak następnie Bond wygrywa przy pokerowym stole Astona Martina DB5 należącego do Dimitriosa, Solange podchodzi do samochodu, myśląc, że w środku siedzi jej mąż. Gdy jednak wysiada z niego 007, kobieta daje się namówić na drinka w jego hotelu. Gdy pyta, czy to daleko, Bond zaprzecza. Oboje wsiadają do auta, robią dwa okrążenia wokół ronda i zatrzymują się w tym samym miejscu.

W pokoju Bond zaczyna wypytywać Solange o jej męża. Kiedy leżą na podłodze w pokoju agenta, kobieta otrzymuje telefon od Dimitriosa. Oświadcza on, że musi wyjechać, oraz że wróci dopiero następnego dnia. Okazuje się, że uda się ostatnim lotem do Miami. Bond postanawia go śledzić, lecz nie mówi o tym Solange. Przed wyjściem zamawia jedynie butelkę Bollingera i porcję kawioru.

Po tym, jak 007 zabija Alexa Dimitriosa i krzyżuje plany terrorystów dotyczące zniszczenia samolotu w Miami, Le Chiffre domyśla się, że to Solange zdradziła agentowi potrzebne informacje. Kobieta zostaje poddana torturom, zabita, zaś jej ciało owinięte w zawieszony pomiędzy drzewami hamak.