Sonic the Hedgehog 2 (8 bit)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sonic the Hedgehog 2
Producent Sega
Wydawca Sega
Seria gier Sonic the Hedgehog
Data wydania 1992
Gatunek gra platformowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Sega Master System, Sega Game Gear
Nośniki kartridż
Kontrolery kontroler konsoli

Sonic the Hedgehog 2 – druga gra z serii Sonic the Hedgehog wydana na konsolę Sega Master System i Sega Game Gear w 1992 roku. W tym tytule swój debiut zalicza Tails, który zostaje porwany przez Doktora Eggmana.

Gra została wydana równocześnie na konsole Sega Master System i Game Gear. Różnice pomiędzy obiema wersjami są takie, iż gra w wersji na Game Gear posiada mniejszą rozdzielczość, ale za to bogatszą paletę barw. Oprócz tego ta wersja wydaje się łatwiejsza, niektóre poziomy zostały delikatnie zmienione. Sprite Sonica został lekko zmniejszony i zmieniony, dodano nowe badniki. Ze względu na mniejszy „rozmiar gry” niektóre odległości zmniejszono a obiekty przybliżono. Gra wiele lat później również pojawiła się jako ukryta mini-gra w Sonic Adventure DX (gdzie umieszczono niemal wszystkie gry z niebieskim jeżem wydane na Game Gear jako odblokowywalne niespodzianki, dostępne po wykonaniu danej misji) oraz w kompilacji Sonic Mega Collection i Sonic Mega Collection Plus jako jedna z dostępnych tam gier.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy przyjaciel Sonica, pomarańczowy lis (kitsune) Tails zostaje uprowadzony przez mściwego i bezwzględnego Doktora Eggmana. Niebieski jeż jednak nie zamierza pozostać obojętnym wobec zaistniałej sytuacji i wyrusza w podróż, aby uratować przyjaciela.