Spadaj!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Spadaj!
Stick It
Gatunek

komediodramat

Data premiery

28 kwietnia 2006
27 października 2006 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone
Niemcy

Czas trwania

103 minuty

Reżyseria

Jessica Bendinger

Scenariusz

Jessica Bendinger

Muzyka

Michael Simpson

Zdjęcia

Daryn Okada

Scenografia

Bruce Cohn Curtis

Kostiumy

Carol Ramsey

Montaż

Troy Takaki

Produkcja

Gary Barber, Roger Birnbaum, Jonathan Glickman, Gail Lyon

Wytwórnia

Kaltenbach Pictures
Spyglass Entertainment
Touchstone Pictures

Dystrybucja

Buena Vista Pictures

Strona internetowa

Spadaj! (ang. Stick It, niem. Rebell in Turnschuhen) – amerykańsko-niemiecki komediodramat z 2006 roku w reżyserii Jessiki Bendinger.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Siedemnastoletnia Haley Graham (Missy Peregrym) jest utalentowaną gimnastyczką. Z powodu trudnego charakteru wciąż popada w konflikt z prawem. Po ostatnim wybryku sędzia decyduje o wysłaniu dziewczyny do Akademii Gimnastycznej. Ta elitarna placówka słynie z surowych zasad i żelaznej dyscypliny.

Haley jednak ignoruje plan treningowy i naraża się reszcie zespołu. Dziewczynie próbuje pomóc doświadczony trener Burt Vickerman (Jeff Bridges). Dziewczyny z VGA (Vickerman Gymnastic Academy) nie przepadają za nią, gdyż nadal pamiętają, co Haley zrobiła na mistrzostwach świata. Z czasem jednak przekonują się do niej. Dzięki Haley dziewczyny z akademii, które nie mają pojęcia o zabawie, przekonują się jak to jest spędzić dzień z chłopakami.

Na zawodach razem z innymi zawodniczkami wywołują bunt. Same wybierają zwyciężczynie w poszczególnych dyscyplinach. Haley zostaje wybrana przez inne dziewczęta na zwyciężczynię w układzie dowolnym i to ona musi wystąpić, podczas gdy inne zawodniczki przyglądają się jej występowi. Haley podczas pobytu w akademii dzięki rozmowom z trenerem Vickermanem rozwiązuje swoje emocjonalne problemy.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]