Easy Rider (zespół muzyczny): Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
poprawa linków
disambig
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|grupy muzycznej|amerykański film [[Easy Rider]]}}
{{Artysta muzyczny infobox
{{Artysta muzyczny infobox
|wykonawca = Easy Rider
|wykonawca = Easy Rider

Wersja z 01:55, 5 mar 2008

{{{nazwa}}}
Ilustracja
Pochodzenie

Polska(Wrocław)

Gatunki

rock

Easy Rider - polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu. Pierwszy skład zespołu stanowili:

Pierwsze występy to m.in. udział zespołu w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie i występy po wrocławskich klubach.

W październiku tego samego roku do zespołu dołączył skrzypek Cezary Czternastek, a w grudniu wystąpił w imprezie Nowy Rock 1981. Już w 1981 roku zespół stał się objawieniem pierwszego festiwalu Rawa Blues. Na krótko do zespołu dołączył nowy basista Zdzisław Noworol, który wystąpił w Jarocinie w 1981 roku. Na jarocińskim festiwalu grupa dostała możliwość wystąpienia w koncercie Muzyka Młodej Generacji podczas Pop Session '81 w Sopocie. W roku 1981 nastąpiły przetasowania w zespole, zamiast Lewowickiego do zespołu dołączył Edmund Stasiak, a na miejsce basisty wszedł Marek Błaszczyk. W takim składzie zespół zagrał w Białymstoku na Jesieni z Bluesem '81 i wziął udział w filmie Koncert w reżyserii Andrzeja Tarkowskiego.

W roku 1982 grupa podróżowała z zespołem Cross, którego liderem był Krzysztof Cugowski, z zespołem Tadeusza Nalepy oraz z walijską grupą Budgie. W roku 1983 nastąpiła kolejna zmiana na miejscu basisty, którym został Gustaw Szepke.W tym czasie od zespołu odłączył się Cezary Czternastek.

W listopadzie 1984 do zespołu dołączył Jacek Gazda, który osiadł na stałe w zespole.

W roku 1988 zespół nagrał pierwszą swoją płytę Ridin' Easy.

Druga płyta Travellin' Band została nagrana w marcu 1992.

W 2006 roku firma Muzant wydała reedycję pierwszego albumu wzbogaconą materiałem z koncertu w Teatrze STU. Płyta została wydana w niskim nakładzie, ale z odświeżonym dźwiękiem (przez studio Polskich Nagrań) i bogatą książeczką. Dostępna jest głównie na aukcjach internetowych.

Linki zewnętrzne