Akaneiro ni somaru saka: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 2443 bajty ,  11 lat temu
kolejne tłumaczenie "Rozgrywka" oraz "Historia" z anglojęzycznej wikipedii + drobna korekta stylistyczna
(tłumaczenie z angielskiej wiki)
 
(kolejne tłumaczenie "Rozgrywka" oraz "Historia" z anglojęzycznej wikipedii + drobna korekta stylistyczna)
}}
{{Animanga infobox/Footer}}
{{Nihongo|'''''Akaneiro ni Somaru Saka'''''|あかね色に染まる坂|}} w skrócie znany również jako ''Akasaka'', jest [[Japonia|japońskim]] [[anime]] typu [[visual novel]] dla [[Eroge|dorosłych]] wydanym przez Feng oraz wypuszczonym na platformę [[Komputer osobisty|PC]] na [[DVD]] [[27 lipca]] [[2007]]. Wersja niezawierająca treści dla osób dorosłych została wydana pod tytułem ''Akaneiro Somaru Saka: Parallel'' [[31 lipca]] [[2008]] przez [[GN Software]] dla platformy [[Playstation 2]]. Rozgrywka w ''Akaneiro ni Somaru Saka'' podąża za wątkiem fabularnym oferującym z góry ustalone scenariusze z możliwością interakcji oraz skupia się na uwodzeniu sześciu żeńskich głównych bohaterek. Dwie powieści z gatunku [[light novel]], które zostały napisane przez dwóch różńych autorów, zostały wydane [[15 grudnia]] [[2007]] oraz [[29 lutego]] [[2008]]. Z kolei program w [[Radio internetowe|radiu internetowym]] rozpoczął się w kwietniu [[2008]] roku. Adaptacja powieści na [[manga|mangę]] rozpoczęła się [[26 czerwca]] [[2008]] roku na łamach magazynu o tematyce [[seinen]] o nazwie [[Comp Ace]] ([[Kadokawa Shoten]]), zilustrowanej przez Homare Sakazuki. [[Anime]] wydane przez studio [[TNK (studio)|TNK]] oraz wyreżyserowane przez Keitaro Motonaga zostało wyemitowane w Japonii [[2 października]] [[2008]] roku.
 
==Rozgrywka==
Rozgrywka w ''Akaneiro ni somaru saka'' nie wymaga od gracza zbyt dużej ingerencji, gdyż większość czasu gry spędza się na czytaniu tekstu pojawiającego się na ekranie, który może reprezentować zarówno [[Rozmowa|dialog]] pomiędzy różnymi postaciami oraz przemyślenia bądź myśli [[Protagonista|głównego bohatera]]. Okazjonalnie gracz dojdzie do momentu, w którym jej lub jemu będzie dana szansa dokonania wyboru spośród różnych opcji. Czas pomiędzy takimi momentami może być różny i moze się wahać od minut do znacznie dłuższego okresu czasu. Rozgrywka w tych punktach zatrzymuje się i w zależności od tego jakiego wyboru dokona gracz, fabuła przyjmie różny obrót. W oryginale pecetowym gracz ma szansę doświadczyć sześciu wątków fabularnych, jednego dla każdej bohaterki występującej w grze. Liczba tych wątków wzrasta do siedmiu wraz z wersją gry dla platformy [[Playstation 2]]. Aby ujrzeć wszystkie wątki fabularne, gracz będzie musiał przejść grę kilkakrotnie oraz podjąć różne decyzje, by w konsekwencji przestawić fabułę na alternatywną ścieżkę. Jednym z celów gracza w wersji gry na [[Komputer osobisty|PC]] jest odblokowanie [[Hentai|scen erotycznych]] przedstawiających głównego bohatera o imieniu Jun'ichi oraz jednej z sześciu głównych bohaterek w trakcie [[Stosunek płciowy|stosunku płciowego]].
 
==Fabuła==
===Historia===
Jun'ichi Nagase uczęszcza do prestiżowej szkoły średniej. Posiada on pseudonim Geno Killer z czasów gdy był jeszcze buntownikiem w gimnazjum. To przezwisko, nieumyślnie, pomaga mu wyciągnąć dziewczynę o imieniu Yuuhi Katagiri z tarapatów. Ów dziewczyna przenosi się później do tej samej szkoły do której chodzi jej wybawiciel, a ten by uchronić ją przed kolejnym niebezpieczeństwem jest zmuszony ją pocałować. Yuuhi nie będąc pewna co się właściwie stało, zaczyna na niego wrzeszczeć. Następnie okazuje się, że rodzice tej dwójki zaaranżowali ich zaręczyny, lecz po ponownym omówieniu między sobą tej sprawy nakazują im chodzić ze sobą przez miesiąc w celu naprawienia wzajemnych stosunków. W przypadku, gdyby związek Jun`ichi`ego i Yuuhi nie udał się, zaręczyny miały być zerwane.
 
===Bohaterowie===
 
==Produkcja==
 
===Historia wydania===
 
==Adaptacje==
 
===Książki===
 
===Program w radiu internetowym===
 
===Manga===
 
===Anime===
 
===Muzyka===

Menu nawigacyjne