Encyclopaedia Metallum: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 437 bajtów ,  11 lat temu
poprawa błędów i roszerzenie opisu
(Anulowanie wersji nr 16163956 autora 83.27.92.125 wygłup)
(poprawa błędów i roszerzenie opisu)
'''Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives''' (znana też jako '''Encyclopaedia Metallum''' lub '''The Metal Archives''') to [[język angielski|anglojęzyczna]] internetowa [[encyklopedia]] [[heavy metal|metal]]owych [[Grupa muzyczna|grup muzycznych]]. Encyklopedia gromadzi podstawowe dane na temat każdego zespołu muzycznego, m.in. historię lub/i informacje o grupie, pełną oficjalną dyskografię, status członków zespołu, linki zewnętrzne.
 
Encyclopaedia Metallum pozwala zarejestrowanym użytkownikom na utworzenie bądź edytowanie istniejących danych, jednak każda ingerencja musi być zaakceptowana przez [[moderator]]a. Użytkownicy mogą także dodawać własne recenzje albumów oraz tworzyć prywatne kolekcje albumów. Serwis prowadzi ranking użytkowników, ilość otrzymywanych punktów jest zależna od znaczenia przesłanych bądź poprawionych danych. W zależności od ilości zgromadzonych punktów automatycznie przyznawane są rangi :
<br>Mallcore kid od 0 do 0
<br>Metal newbie od 1 do99
<br>Metalhead od 100 do 499
<br>Veteran od 500 do1999
<br>Metal freak od 2000 do 9999
<br>Metal demon powyżej 10000
 
Po osiągnieciu statusu "Veteran" ma się możliwość edycji składu zespołu, daty utworzenia, dodatkowych informacji, linków, tekstów, spisu utworów, czasu utworów, alternatywnej nazwy, wytwórni, statusu, zmiany zdjęcia, loga i okładek.
Encyklopedia gromadzi dane na temat grup muzycznych z gatunku [[Lista gatunków muzycznych wywodzących się z heavy metalu|heavy metal i pochodnych]]. Akceptowane są także zespoły z gatunku [[dark ambient]] (gatunkiem pośrednio powiązanym z metalem) oraz [[grindcore]]. Zespoły grające [[nu metal]] są stanowczo ignorowane. Przede wszystkim to ten odłam muzyki metalowej doprowadził do stworzenia przeciwległego pojęcia true metal - muzyki metalowej nie związanej z jej komercyjnymi odłamami. Nie są także zbierane informacje o grupach hard [[rock]]owych lub [[punk]]owych.
Wyższe rangi nie dają już żadnych dodatkowych możliwości.
Jeśli ma się ranking niższy niz "Veteran" lub w ogóle nie ma się konta można zgłosić raport na temat zmian jakie powinny być zrobione, których dokonują moderatorzy.
 
Encyklopedia gromadzi dane na temat grup muzycznych z gatunku [[Lista gatunków muzycznych wywodzących się z heavy metalu|heavy metal i pochodnych]]. Akceptowane są także zespoły z gatunku [[dark ambient]] (gatunkiem pośrednio powiązanym z metalem) oraz [[grindcore]]. Zespoły grające [[nu metal]] (mallcore) są stanowczo ignorowane. Przede wszystkim to ten odłam muzyki metalowej doprowadził do stworzenia przeciwległego pojęcia true metal - muzyki metalowej nie związanej z jej komercyjnymi odłamami. Nie są także zbierane informacje o grupach hard [[rock]]owych lub [[punk]]owych ponieważ jest to encyklopedia metalu, a nie muzyki w ogóle.
Encyklopedia jest wolna od reklam. Pod koniec [[grudzień|grudnia]] [[2007]]&nbsp;r. strona zgromadziła informacje na temat 55000 zespołów muzycznych, posiadała 94000 zarejestrowanych użytkowników, a także 32000 recenzji albumów.
 
Encyklopedia jest wolna od reklam.
Na początku maja Encyclopaedia Metallum posiada w swej bazie prawie 68000 zespołów, niemal 140000 zarejestrowanych użytkowników, 44000 recenzji, ponad 158800 albumów i 1120000 piosenek.
 
== Polski odpowiednik ==
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne