Destiny (laboratorium): Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 58 bajtów ,  10 lat temu
m
Robot zmienia linki do geocities.com na web.archive
m (poprawa linków)
m (Robot zmienia linki do geocities.com na web.archive)
Aluminiowy moduł ma 8,5 metra długości i 4,3 metra szerokości. Dzieli się na trzy cylindryczne sekcje i dwie krańcowe sekcje o kształcie stożka. Stożki te zawierają włazy, przez które astronauci wchodzą i wychodzą z modułu. Destiny jest podłączony do przedniej ściany modułu Unity.
 
Podobnie jak w planowanych japońskich i europejskich laboratoriach przyłączonych do ISS, ładunki badawcze wewnątrz Destiny są układane w Międzynarodowych Standardowych Szafach Ładunkowych ([[International Standard Payload Rack]]) [http://stationpayloads.jsc.nasa.gov/E-basicaccomodations/E1.html#destiny]. Każda szafa waży około 540 kg. Destiny został umieszczony na orbicie razem z pięcioma szafami, zawierającymi [[system podtrzymywania życia|systemy podtrzymywania życia]], które zapewniają energię elektryczną, chłodzenie wody, rewitalizację powietrza oraz kontrolę temperatury i wilgotności. Siedem kolejnych szaf [http://web.archive.org/web/*/http://www.geocities.com/i_s_s_alpha/2001.htm#5A.1] zostało wysłanych do modułu Destiny na pokładzie [[Wielofunkcyjny Moduł Logistyczny|Wielofunkcyjnego Modułu Logistycznego Leonardo]] w ramach misji [[STS-102]], dalsze dziesięć zostało dostarczonych w kolejnych misjach [http://web.archive.org/web/*/http://www.geocities.com/i_s_s_alpha/science_modules.htm#Desiny].
 
Cztery stanowiska zawierają podłączenia do podsystemów modułu - kanaliki zawierają kable i rury które biegną z i do poszczególnych szaf i poprzez laboratorium. Łącznie, Destiny może pomieścić 23 szafy - po sześć na burtach i suficie oraz 5 na podłodze.
2 623 124

edycje

Menu nawigacyjne