Lepiej być nie może: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Luckas-bot (dyskusja | edycje)
→‎Fabuła: dodany link do artykułu o zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych
Linia 43: Linia 43:
== Fabuła ==
== Fabuła ==
{{Spoiler}}
{{Spoiler}}
Nowojorczyk Melvin Udall ([[Jack Nicholson]]) jest autorem popularnych powieści, dotkniętym "zespołem obsesyjno-kompulsywnym". W jego świecie nie ma miejsca dla innych. Melvin z upodobaniem obraża, rani i poniża przypadkowych ludzi oraz wszystkich tych, którzy nieopatrznie weszli mu w drogę. Jedyną osobą, która może z nim dłużej wytrzymać jest Carol Connelly ([[Helen Hunt]]), kelnerka z baru, w którym ekscentryczny pisarz jada śniadania. Carol mieszka z matką i samotnie wychowuje kilkuletniego syna, ciężko chorego na astmę. Gdy kobieta rezygnuje z pracy, aby opiekować się chorym synem, Melvin nie może znieść tego, że jest obsługiwany przez inną kelnerkę. Sprowadza do Carol i jej synka lekarza, który porządnie bada chłopca i przepisuje mu odpowiednie leki. Chłopiec, po zastosowaniu leków, czuje się dobrze i nie wymaga stałej opieki matki, Carol może wrócić do pracy, z czego Malvin jest niezmiernie zadowolony. Jednym z sąsiadów Melvina jest malarz Simon Bishop, który nie kryje swych skłonności [[homoseksualizm|homoseksualnych]]. Pewnego dnia Simon trafia do szpitala, ciężko pobity przez włamywaczy nasłanych przez jednego z jego modeli. Agent Simona, Frank Sachs, zmusza Melvina, by przejął opiekę nad jego psem o imieniu Verdell. Jest to niezwykłe wyzwanie dla pisarza, który będzie musiał mieszkać "z kimś" pod jednym dachem.
Nowojorczyk Melvin Udall ([[Jack Nicholson]]) jest autorem popularnych powieści, dotkniętym "[[nerwica natręctw|zespołem obsesyjno-kompulsywnym]]". W jego świecie nie ma miejsca dla innych. Melvin z upodobaniem obraża, rani i poniża przypadkowych ludzi oraz wszystkich tych, którzy nieopatrznie weszli mu w drogę. Jedyną osobą, która może z nim dłużej wytrzymać jest Carol Connelly ([[Helen Hunt]]), kelnerka z baru, w którym ekscentryczny pisarz jada śniadania. Carol mieszka z matką i samotnie wychowuje kilkuletniego syna, ciężko chorego na astmę. Gdy kobieta rezygnuje z pracy, aby opiekować się chorym synem, Melvin nie może znieść tego, że jest obsługiwany przez inną kelnerkę. Sprowadza do Carol i jej synka lekarza, który porządnie bada chłopca i przepisuje mu odpowiednie leki. Chłopiec, po zastosowaniu leków, czuje się dobrze i nie wymaga stałej opieki matki, Carol może wrócić do pracy, z czego Malvin jest niezmiernie zadowolony. Jednym z sąsiadów Melvina jest malarz Simon Bishop, który nie kryje swych skłonności [[homoseksualizm|homoseksualnych]]. Pewnego dnia Simon trafia do szpitala, ciężko pobity przez włamywaczy nasłanych przez jednego z jego modeli. Agent Simona, Frank Sachs, zmusza Melvina, by przejął opiekę nad jego psem o imieniu Verdell. Jest to niezwykłe wyzwanie dla pisarza, który będzie musiał mieszkać "z kimś" pod jednym dachem.
{{endspoiler}}
{{endspoiler}}



Wersja z 01:23, 17 kwi 2010

{{{tytuł}}}
Język

ang.

Reżyseria

James L. Brooks

Scenariusz

James L. Brooks,
Mark Andrus

Muzyka

Hans Zimmer

Zdjęcia

John Bailey

Scenografia

Bill Brzeski

Kostiumy

Molly Maginnis

Montaż

Richard Marks

Produkcja

Laurence Mark,
James L. Brooks,
Bridget Johnson

Szablon:PortalSzablon:Portal

Lepiej być nie może (tytuł oryg. As Good as It Gets) – amerykańska komedia filmowa z roku 1997 z Jackiem Nicholsonem i Helen Hunt obsadzonymi w rolach głównych. Oboje dostali za role w tym filmie Oscara.

Obsada

Fabuła

Szablon:Spoiler Nowojorczyk Melvin Udall (Jack Nicholson) jest autorem popularnych powieści, dotkniętym "zespołem obsesyjno-kompulsywnym". W jego świecie nie ma miejsca dla innych. Melvin z upodobaniem obraża, rani i poniża przypadkowych ludzi oraz wszystkich tych, którzy nieopatrznie weszli mu w drogę. Jedyną osobą, która może z nim dłużej wytrzymać jest Carol Connelly (Helen Hunt), kelnerka z baru, w którym ekscentryczny pisarz jada śniadania. Carol mieszka z matką i samotnie wychowuje kilkuletniego syna, ciężko chorego na astmę. Gdy kobieta rezygnuje z pracy, aby opiekować się chorym synem, Melvin nie może znieść tego, że jest obsługiwany przez inną kelnerkę. Sprowadza do Carol i jej synka lekarza, który porządnie bada chłopca i przepisuje mu odpowiednie leki. Chłopiec, po zastosowaniu leków, czuje się dobrze i nie wymaga stałej opieki matki, Carol może wrócić do pracy, z czego Malvin jest niezmiernie zadowolony. Jednym z sąsiadów Melvina jest malarz Simon Bishop, który nie kryje swych skłonności homoseksualnych. Pewnego dnia Simon trafia do szpitala, ciężko pobity przez włamywaczy nasłanych przez jednego z jego modeli. Agent Simona, Frank Sachs, zmusza Melvina, by przejął opiekę nad jego psem o imieniu Verdell. Jest to niezwykłe wyzwanie dla pisarza, który będzie musiał mieszkać "z kimś" pod jednym dachem. Szablon:Endspoiler

Szablon:Stub