Civilization V: Bogowie i królowie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(+, drobne techniczne)
 
Do dodatku będą dostarczone również 3 nowe scenariusze skupione na upadku Rzymu, epoce średniowiecza, oraz wątku typu steam-punk osadzonym w czasach wiktoriańskich.
 
Z nowych cywilizacji potwierdzone są narazie: Bizantyjska, Kartagińska, Celtycka, Majowska i Holenderska. Pozostałe 4 na ten czas są jeszcze nieznane.
 
===Religia===
''Bogowie i Królowie'' przywrócą fo mechaniki rozgrywki religię. Gracz będzie mógł steorzyć religię i dostosować jej różne elementy, które będą wpływały na rozgrywkę. Wiara będzie pozyskiwana w podobny sposób w jaki teraz jest pozyskiwana kultura bądź nauka. Poprzez użycie Wielkich Proroków oraz misionarzy, gracz będzie mógł rozszerzać jego własną religię. Wpływ religii na rozgrywkę będzie największy podczas pierwszych 2/3 gry i będzie systematycznie malał, aż do ery nowoczesnej, gdzie będzie ona miałą znikomy wpływ na dyplomację i stosunki międzynarodowe.
 
W grze będzie zawarte 11 religii: [[Buddyzm]], [[Chrześcijaństwo]], [[Konfucjonizm]], [[Hinduizm]], [[Islam]], [[Judaizm]], [[Shintoizm]], [[Sikhizm]], [[Taoizm]], [[Tengryzm]] oraz [[Zoroastryzm]], jednakże gracz będzie w stanie zmienić nazwę religii.
 
{{Civilization}}

Menu nawigacyjne