Mariusz Ziółko: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 247 bajtów ,  7 lat temu
→‎Życiorys: Drobne korekty i linki wewnątrz Wikipedii
m (Dodano kategorię "Polscy matematycy" za pomocą HotCat)
(→‎Życiorys: Drobne korekty i linki wewnątrz Wikipedii)
 
== Życiorys ==
Ukończył [[II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie]]. Studiował na Wydziale ElektrycznymElektrotechniki AkademiiGórniczej i Górniczo-Hutniczej [[Akademia_Górniczo-Hutnicza_im._Stanisława_Staszica_w_Krakowie|AGH]], który ukończył w 1970. Na AGH[[Akademia_Górniczo-Hutnicza_im._Stanisława_Staszica_w_Krakowie|Akademii Górniczo-Hutniczej]] uzyskiwał kolejne stopnie naukowe w zakresie nauk technicznych – w 1973 doktora i w 1990 doktora habilitowanego. W 2001 otrzymał tytuł profesora nauk technicznych. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu [[przetwarzanie sygnałów|przetwarzania sygnałów]] i [[Automatyka|automatyki]]modelowania matematycznego.
 
OdW 1973 był zatrudniony jako asystent naukowo-dydaktyczny w Instytucie Informatyki i Automatyki AGH. Od 1974 do 1991 był adiunktem w tym samym Instytucie. W latach 1980-1981 był konsultantem w MERA-KFAP. Od 1991 jest zatrudniony w Katedrze Elektroniki, od 1994 do 2002 na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W latach 2002 - 2008 był Prorektorem [[Wyższa_Szkoła_Technik_Komputerowych_i_Telekomunikacji_w_Kielcach|Wyższej Szkoły Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach]]. W 2002 stypendysta DAAD na Uniwersyetcie w Wuppertalu w Niemczech. W 2005 wizytujący profesor na Fachhochule St. Pölten w Autrii. Od 2002 do 2010 był profesorem na Uniwesyrtecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2002 do dzisiaj profesor Katedry Elektroniki AGH i kierownik Zespołu Przetwarzania Sygnałów AGH<ref>{{Cytuj stronę|url=http://www.dsp.agh.edu.pl|tytuł=Zespół Przetwarzania Sygnałów AGH}}</ref>
 
 
Uzyskiwał członkostwo w licznych organizacjach krajowych i zagranicznych, m.in. w [[IEEE]], European Association for Signal, Speech, and Image Processing i ISCA. Organizator licznych konferecji, w tym o Chairman of the Organising Committee of the Second EURASIP Conference Focused on DSP for Multimedia Communications and Services in 1999 oraz przez wiele lat Krajowej Konferencji Zastosowań Matematyki w Biologii i Medycynie.
 
== Wybrane publikacje ==
589

edycji

Menu nawigacyjne