Spook Records: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 9 bajtów ,  6 lat temu
m
WP:SK, lit.
m (poprawa linków)
m (WP:SK, lit.)
| założyciel = Dawid Krąkowski
| dystrybucja = [[Mystic Production]]
| kraje =
| gatunki = [[hardcore punk|hardcore]]
| siedziba = [[Kraków]]
| www = http://www.spookrecords.com
}}
'''Spook Records''' - polska niezależna [[wytwórnia płytowa]] założona z siedzibą w [[Kraków|Krakowie]].
 
== Historia ==
Stylistyka promowana i wydawana w ramach wytwórni oscyluje wokół szeroko pojętego nurtu muzyki [[hardcore punk|hardcore]]. Wytwórnia wydaje wydawnictwa zespołów z obrębu podgatunków hardcore: oldschool, newschool, hc/punk, beatdown, a także odmiany [[metalcore]]. Założycielem i właścicielem jest Dawid "Spooky" Krąkowski, który początkowo w [[2006]] organizował koncerty [[hardcore punk|hardcore/punk]], wtedy jeszcze wspólnie z TomasziemTomaszem Góralem prowadzącym inną polską wytwórnię muzyki hardcore, [[Shing Records]]. Krąkowski dostrzegając trudną sytuację wydawniczą w branży oraz skargi zespołów na brak wsparcia wydawców w Polsce, postanowił sam spróbować sił i wesprzeć polskie grupy hardcore.
 
Pod koniec [[2006]] zawiązały się już wstępne plany wydawnicze i jako pierwsza pozycja w katalogu wytwórni pojawiła sie płyta [[Good Old Days]] ''[[Knock It Off]]'' z początkiem [[2007]]. Dobrze przyjęty w środowisku powrót grupy Good Old Days sprawił, że Spook Records wzbogacił się o nowe grupy: [[Preshrunk]], [[Street Terror]], [[Bhimal]] i [[Sora!]]. Kolejnym ważnym etapem było wydanie pierwszego zagranicznego zespołu przez wytwórnię. W lipcu [[2007]] ukazała się debiutancka płyta formacji [[The Last Charge]] pochodzącej z [[Węgry|Węgier]]. Ich debiutancki album ''[[Charge For Life]]'' pojawił się w Europie, a także został zauważony przez fanów muzyki beatdown hardcore na innych kontynentach. Wydawnictwo spowodowało, że marka Spook Records stała się rozpoznawalarozpoznawalna w całej Europie oraz na świecie ([[Japonia]] i [[Stany Zjednoczone]]).
 
W dobie globalizacji i internetu w krótkim czasie zaczęły nadchodzić liczne propozycje współpracy z całego świata. Do dziś w katalogu wydawnictwa znajdują siesię formacje z takich zagranicznych krajów jak : [[Stany Zjednoczone]], [[Australia]],[[Anglia]], [[Szwecja]], [[Niemcy]], [[Austria]], [[Francja]], [[Holandia]], [[Włochy]], [[Portugalia]], [[Węgry]] czy [[Bułgaria]].
 
W [[2008]] wytwórnia wydała kolejne albumy polskich formacji hardcore: [[1125 (grupa muzyczna)|1125]], [[Hard Work]] czy [[No Heaven Awaits Us]]. Stanowiło to ugruntowanie pozycji wydawnictwa w polskim środowisku, gdzie pojawiały się opinie, iż Spook Records to "jakby kontynuacja [[Shing Records]]" (które w międzyczasie zaprzestało działalności wydawniczej).
W dalszych latach [[2010]], [[2011]], [[2012]] w katalogu labela znalazły się albumy krajowych formacji : [[SKTC]], [[Coalition]], [[Upside Down]],[[The Analogs]], [[In Spite Of]] czy [[The Cuffs]]. Z zagranicznych zespołów znalazły się uznane nazwy jak: [[Most Precious Blood]], [[Wisdom In Chains]],[[Vietnom]],[[Spider Crew]].
 
DziałanośćDziałalność wydawnictwa ma charakter hobbistyczny przez co wszelkie kroki i działania dają szanse zarówno młodym jak i zasłużonym formacjom hardcore.
== Wydawane zespoły ==
[[1125 (grupa muzyczna)|1125]], [[Schizma (grupa muzyczna)|Schizma]], [[Angelreich]], [[Good Old Days]], [[Face of Reality]], [[Stone Heart]], [[Coalition]], [[Hard Work]], [[No Heaven Awaits Us]], [[Toxic Bonkers]], [[Preshrunk]], [[Minority]], [[Born Anew]], [[Drown My Day]], [[S.K.T.C.]], [[The Analogs]], [[W Kilku Słowach]], [[Upside Down]], [[In Spite Of]], [[The Last Charge]],[[Wisdom In Chains]],[[Spider Crew]],[[Vietnom]],[[Most Precious Blood]], [[Punishable Act]], [[Only Attitude Counts]], [[Reborn To Conquer]], [[Danny Diablo]], [[Redound]], [[Stay Hungry]], [[Nine Eleven]],[[In Other Climes]], [[War Charge]]

Menu nawigacyjne