Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎Jedwabne: odpowiedź
(→‎Jedwabne: odpowiedź)
Cześć! Zauważ jednak, że źródło, jakie mamy użyte w dyskutowanym artykule dotyczącym pogromu, czyli IPN, mówi wyraźnie: "polscy mieszkańcy". Nawet publikacja, którą przywołuje tutaj Mpn, też nie mówi tego, co on twierdzi, że niby mówi, bo sformułowanie: ''Morderstwa w w/w dniu dokonywali sami Polacy'', nie dotyczy samego pogromu, ale jego otoczki, innych wydarzeń mających miejsce w Wąsoszu. Wcześniej zresztą inny świadek mówi w tej publikacji tyle: ''w nocy z soboty na niedzielę w Wąsoszu były morderstwa Żydów. Kto mordował ich, tego nie widziałem.'' Rozwiązanie które zatem przedstawiam, jest najprostsze z możliwych, bo najprościej napisać to tak, jak stoi w źródle. Wtedy jeśli ktokolwiek będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, można go będzie odesłać właśnie do IPN. Czyli nie kwestionuję tutaj źródła, ale to, jak jest ono wykorzystane. Trudno też ocenić w jakim stopniu świadkowie musieliby obciążać samych siebie, więc najlepiej zostawmy taką ocenę również IPNowi jako właściwej w tej kwestii instytucji oraz naszym Czytelnikom. Inaczej, to znowu ktoś tutaj za jakiś czas, znając życie, z tym wyskoczy. Pozdrawiam. --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 19:28, 28 lis 2017 (CET)
* Tylko to jest tak, jakby chcieć dyskutować filary Wikipedii, no i dochodzi bicie piany. Tak jak mówiłem, to co wrzucił tutaj Mpn, jest błędne, ale też wymaga przeczytania. Natomiast czyste źródła to czyste źródła, nie wymagają innego uzasadnienia. To chyba wszyscy tutaj edytujący muszą rozumieć, a administratorzy w szczególności. --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 19:48, 28 lis 2017 (CET)
** Jeszcze raz... Tutaj naprawdę nie jest ważne, co uważam ja i nie jest ważne, co uważasz Ty, bo to jest każdego z nas punkt widzenia. Zupełnie jednak tutaj tego nie rozumiem, jak trzymanie się w takiej sytuacji źródła może być trollingiem? Tym bardziej, że to ucina wszelkie dyskusje na temat Wikipedii. ''Nasze zdanie jest takie, jak mówią źródła.'' Czym mniej naszych osobistych interpretacji, tym lepiej i to przecież w każdym artykule. --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 20:20, 28 lis 2017 (CET)

Menu nawigacyjne