Dyskusja wikipedysty:Mpn/2019 8/2017 12: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(komentarz)
* Naprawdę mam wątpliwości, czy czytasz to, o czym chcesz dyskutować. "Źródło", które wskazałeś, dotyczy w rzeczywistości innych wydarzeń (w Wąsoszu, nie w Jedwabnem), przy czym zeznania świadków są, jakie są. Chyba więc bardziej wiarygodnym od relacji ludzi w takie mordy być może jakoś zamieszanych, chociaż to w innym czasie i miejscu, źródłem jest IPN. Ale OK, ja się nie upieram, mają być "Polacy", niech będą "Polacy" i użerajcie się ze zgłoszeniami sami, bo to co chwila wypływa. Tłumaczyłem, napisać tak, jak ma IPN i wtedy ktokolwiek miałby wątpliwości, to można by go wtedy odesłać do źródła wprost, a nie wynajdywać cokolwiek, gdzie słowo "Polacy" jest użyte. Zauważ też, proszę, że najpierw jednak próbowałem to ustalić bez ingerencji w hasło, gdzie widzę, co się dzieje, chociaż to według mnie istne kuriozum. --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 12:32, 2 gru 2017 (CET)
** Problem w tym, że jak mówiłem, słabo się we wszystko chyba wczytujesz i dlatego nie rozumiesz. IPN (źródło) ma "polscy mieszkańcy", u nas według niektórych "musi" być "Polacy". --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 12:41, 2 gru 2017 (CET) Dodam jeszcze tyle, że gdyby raz wnioski były zgodne ze źródłem, może nie byłoby więcej takich dyskusji? Przecież temat poważny jest. --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 12:58, 2 gru 2017 (CET)
*** Wybacz, ale dla większości czytelników również "średnio jasne" jest to, dlaczego kwestionowane jest tutaj znaczenie źródła, co jest wbrew nawet samym tutejszym filarom, nie mówiąc, że lekceważenie źródła i próba zastąpienia go pseudoźródłem to POV. Pisałem już, skoro dla niektórych "musi" być "Polacy", niech będą "Polacy", tylko to świadczy o rzetelności nie tylko tych niektórych. Argumentem nie jest też dla mnie to, że zgłoszeń nie ma setek, bo nie wszyscy są zainteresowani akurat tym artykułem i istnieje też nierównowaga między administratorami i nieadministratorami. --[[Wikipedysta:Adam z Czerskiej|Adam z Czerskiej]] ([[Dyskusja wikipedysty:Adam z Czerskiej|dyskusja]]) 11:31, 3 gru 2017 (CET)

Menu nawigacyjne