Black Eagles: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 7 bajtów ,  1 rok temu
m
drobne techniczne
m (drobne techniczne)
 
|www = http://blackeagles2.airforce.kr:8088/layout.php
}}
 
[[Plik:KAI_T-50_Golden_Eable_by_Ryabtsev.jpg|thumb|240px|Samolot T-50 w barwach zespołu ]]
 
'''Black Eagles''' - to reprezentacyjny zespół [[Akrobacja lotnicza|akrobacyjny]] [[Siły Powietrzne Republiki Korei|sił powietrznych Korei Południowej]].
 
== Historia ==
Grupa powstała w roku [[1953]] w bazie wojskowej Koreańskich sił powietrznych w [[Kwangju (metropolia w Korei Południowej)|Kwangju]], gdzie zespół stacjonuje do dzisiaj. Piloci grupy przez rok istnienia latali na samolotach produkcji amerykańskiej, [[North American P-51 Mustang]]. W [[1954]] zespół zmienił samoloty na również amerykańskie [[T-33 Shooting Star]]. Maszyny te służyły do roku [[1959]]. Ponownie sprzęt wymieniono na zachodnie maszyny [[North American F-86 Sabre]]. Samoloty wiernie służyły w grupie przez niecałe 10 lat. W [[Plik:KAI_T1966]] samoloty wymieniono na zachodnie myśliwce typu [[Northrop F-50_Golden_Eable_by_Ryabtsev5 Freedom Fighter]].jpg|thumb|Samolot TSprzęt służył do roku [[1978]]. Zapaścią w grupie była jej likwidacja w roku [[1978]]. Piloci młodego pokolenia bazującego w bazie podjęli decyzję o reaktywacji grupy i kontynuowaniu tradycji swoich poprzedników. Od [[1994]] piloci latali na szturmowych samolotach [[Cessna A-5037 Dragonfly]]. Kolejną rewitalizacje grupa przeprowadziła w barwach[[2007]] zespołuroku, kiedy do użytku wprowadzono rodzimej produkcji samoloty [[T-50 Golden Eagle]]. Zespół w całej swojej historii występował w wielu krajach, głównie w Azji. Regularnie goszczą na azjatyckich międzynarodowych pokazach lotniczych, a od 2012 roku występują sporadycznie także poza Azją.
służyły w grupie przez niecałe 10 lat. W [[1966]] samoloty wymieniono na zachodnie myśliwce typu [[Northrop F-5 Freedom Fighter]]. Sprzęt służył do roku [[1978]]. Zapaścią w grupie była jej likwidacja w roku [[1978]]. Piloci młodego pokolenia bazującego w bazie podjęli decyzję o reaktywacji grupy i kontynuowaniu tradycji swoich poprzedników. Od [[1994]] piloci latali na szturmowych samolotach [[Cessna A-37 Dragonfly]]. Kolejną rewitalizacje grupa przeprowadziła w [[2007]] roku, kiedy do użytku wprowadzono rodzimej produkcji samoloty [[T-50 Golden Eagle]]. Zespół w całej swojej historii występował w wielu krajach, głównie w Azji. Regularnie goszczą na azjatyckich międzynarodowych pokazach lotniczych, a od 2012 roku występują sporadycznie także poza Azją.
 
== Samoloty ==

Menu nawigacyjne