Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 94: | Linia 94: | ||
| 1. |
| 1. |
||
|align=left| {{sortname|Zoltán|Adorján}} |
|align=left| {{sortname|Zoltán|Adorján}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|HUN}} |
||
| 1987–1992 |
| 1987–1992 |
||
| 1 || 2 || 1 |
| 1 || 2 || 1 |
||
Linia 102: | Linia 102: | ||
| 2. |
| 2. |
||
|align=left| {{sortname|Hans|Nielsen}} |
|align=left| {{sortname|Hans|Nielsen}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|DNK}} |
||
| 1990–1991 |
| 1990–1991 |
||
| 1 || – || 1 |
| 1 || – || 1 |
||
Linia 110: | Linia 110: | ||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{sortname|Erik|Stenlund}} |
|align=left| {{sortname|Erik|Stenlund}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|SWE}} |
||
| 1986 |
| 1986 |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
Linia 118: | Linia 118: | ||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{sortname|Per|Jonsson}} |
|align=left| {{sortname|Per|Jonsson}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|SWE}} |
||
| 1988 |
| 1988 |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
Linia 126: | Linia 126: | ||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{sortname|Jan O.|Pedersen}} |
|align=left| {{sortname|Jan O.|Pedersen}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|DNK}} |
||
| 1989 |
| 1989 |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
Linia 134: | Linia 134: | ||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{sortname|Lars|Gunnestad}} |
|align=left| {{sortname|Lars|Gunnestad}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|NOR}} |
||
| 1991 |
| 1991 |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
Linia 142: | Linia 142: | ||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{sortname|Gert|Handberg}} |
|align=left| {{sortname|Gert|Handberg}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|DNK}} |
||
| 1992 |
| 1992 |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
Linia 150: | Linia 150: | ||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{sortname|Tomasz|Gollob}} |
|align=left| {{sortname|Tomasz|Gollob}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|POL}} |
||
| 1993 |
| 1993 |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
Linia 158: | Linia 158: | ||
| 9. |
| 9. |
||
|align=left| {{sortname|Antonín|Kasper|Antonín Kasper (1962–2006)}} |
|align=left| {{sortname|Antonín|Kasper|Antonín Kasper (1962–2006)}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|CSK}} |
||
| 1986–1991 |
| 1986–1991 |
||
| – || 1 || 1 |
| – || 1 || 1 |
||
Linia 166: | Linia 166: | ||
| 9. |
| 9. |
||
|align=left| {{sortname|Armando|Castagna}} |
|align=left| {{sortname|Armando|Castagna}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|ITA}} |
||
| 1987–1993 |
| 1987–1993 |
||
| – || 1 || 1 |
| – || 1 || 1 |
||
Linia 174: | Linia 174: | ||
| 11. |
| 11. |
||
|align=left| {{sortname|Wiktor|Kuzniecow|Wiktor Kuzniecow (żużlowiec ur. 1949)}} |
|align=left| {{sortname|Wiktor|Kuzniecow|Wiktor Kuzniecow (żużlowiec ur. 1949)}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|SUN}} |
||
| 1986 |
| 1986 |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
Linia 182: | Linia 182: | ||
| 11. |
| 11. |
||
|align=left| {{sortname|Gerd|Riss}} |
|align=left| {{sortname|Gerd|Riss}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|BRD}} |
||
| 1988 |
| 1988 |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
Linia 190: | Linia 190: | ||
| 11. |
| 11. |
||
|align=left| {{sortname|Mitch|Shirra}} |
|align=left| {{sortname|Mitch|Shirra}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|NZL}} |
||
| 1989 |
| 1989 |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
Linia 198: | Linia 198: | ||
| 11. |
| 11. |
||
|align=left| {{sortname|Leigh|Adams}} |
|align=left| {{sortname|Leigh|Adams}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|AUS}} |
||
| 1993 |
| 1993 |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
Linia 206: | Linia 206: | ||
| 15. |
| 15. |
||
|align=left| {{sortname|Neil|Evitts}} |
|align=left| {{sortname|Neil|Evitts}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|GBR}} |
||
| 1987 |
| 1987 |
||
| – || – || 1 |
| – || – || 1 |
||
Linia 214: | Linia 214: | ||
| 15. |
| 15. |
||
|align=left| {{sortname|Kai|Niemi}} |
|align=left| {{sortname|Kai|Niemi}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|FIN}} |
||
| 1989 |
| 1989 |
||
| – || – || 1 |
| – || – || 1 |
||
Linia 222: | Linia 222: | ||
| 15. |
| 15. |
||
|align=left| {{sortname|Simon|Wigg}} |
|align=left| {{sortname|Simon|Wigg}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|GBR}} |
||
| 1990 |
| 1990 |
||
| – || – || 1 |
| – || – || 1 |
||
Linia 230: | Linia 230: | ||
| 15. |
| 15. |
||
|align=left| {{sortname|Peter|Karlsson|Peter Karlsson (ur. 1969)}} |
|align=left| {{sortname|Peter|Karlsson|Peter Karlsson (ur. 1969)}} |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|SWE}} |
||
| 1992 |
| 1992 |
||
| – || – || 1 |
| – || – || 1 |
||
Linia 248: | Linia 248: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 1. |
| 1. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|DNK}} |
||
| 3 || – || 1 |
| 3 || – || 1 |
||
| 4 |
| 4 |
||
Linia 254: | Linia 254: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 2. |
| 2. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|SWE}} |
||
| 2 || – || 1 |
| 2 || – || 1 |
||
| 3 |
| 3 |
||
Linia 260: | Linia 260: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
| 3. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|HUN}} |
||
| 1 || 2 || 1 |
| 1 || 2 || 1 |
||
| 4 |
| 4 |
||
Linia 266: | Linia 266: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 4. |
| 4. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|NOR}} |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
| 1 |
| 1 |
||
Linia 272: | Linia 272: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 4. |
| 4. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|POL}} |
||
| 1 || – || – |
| 1 || – || – |
||
| 1 |
| 1 |
||
Linia 278: | Linia 278: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 6. |
| 6. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|CSK}} |
||
| – || 1 || 1 |
| – || 1 || 1 |
||
| 2 |
| 2 |
||
Linia 284: | Linia 284: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 6. |
| 6. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|ITA}} |
||
| – || 1 || 1 |
| – || 1 || 1 |
||
| 2 |
| 2 |
||
Linia 290: | Linia 290: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
| 8. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|SUN}} |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
| 1 |
| 1 |
||
Linia 296: | Linia 296: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
| 8. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|BRD}} |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
| 1 |
| 1 |
||
Linia 302: | Linia 302: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
| 8. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|NZL}} |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
| 1 |
| 1 |
||
Linia 308: | Linia 308: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
| 8. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|AUS}} |
||
| – || 1 || – |
| – || 1 || – |
||
| 1 |
| 1 |
||
Linia 314: | Linia 314: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 12. |
| 12. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|GBR}} |
||
| – || – || 2 |
| – || – || 2 |
||
| 2 |
| 2 |
||
Linia 320: | Linia 320: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 13. |
| 13. |
||
|align=left| {{ |
|align=left| {{Państwo|FIN}} |
||
| – || – || 1 |
| – || – || 1 |
||
| 1 |
| 1 |
Wersja z 20:17, 6 mar 2020
Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu (ang. Speedway Champions Cup) – indywidualne zawody żużlowe organizowane w latach 1986–1993 pod patronatem FIM. Od 1987 zawody te rozgrywano także jako memoriał Johna Hoskinsa.
Zawody te odbywały się bez eliminacji, startowali w nich zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli tytuł indywidualnego mistrza swojego kraju. Gdy mistrz kraju nie mógł wystartować w zawodach zastępował go wicemistrz.
Medaliści
Klasyfikacja medalowa
Według zawodników
Lp. | Zawodnik | Państwo | Lata[a] | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zoltán Adorján | Węgry | 1987–1992 | 1 | 2 | 1 | 4 |
2. | Hans Nielsen | Dania | 1990–1991 | 1 | – | 1 | 2 |
3. | Erik Stenlund | Szwecja | 1986 | 1 | – | – | 1 |
3. | Per Jonsson | Szwecja | 1988 | 1 | – | – | 1 |
3. | Jan O. Pedersen | Dania | 1989 | 1 | – | – | 1 |
3. | Lars Gunnestad | Norwegia | 1991 | 1 | – | – | 1 |
3. | Gert Handberg | Dania | 1992 | 1 | – | – | 1 |
3. | Tomasz Gollob | Polska | 1993 | 1 | – | – | 1 |
9. | Antonín Kasper | Czechosłowacja | 1986–1991 | – | 1 | 1 | 2 |
9. | Armando Castagna | Włochy | 1987–1993 | – | 1 | 1 | 2 |
11. | Wiktor Kuzniecow | ZSRR | 1986 | – | 1 | – | 1 |
11. | Gerd Riss | RFN | 1988 | – | 1 | – | 1 |
11. | Mitch Shirra | Nowa Zelandia | 1989 | – | 1 | – | 1 |
11. | Leigh Adams | Australia | 1993 | – | 1 | – | 1 |
15. | Neil Evitts | Wielka Brytania | 1987 | – | – | 1 | 1 |
15. | Kai Niemi | Finlandia | 1989 | – | – | 1 | 1 |
15. | Simon Wigg | Wielka Brytania | 1990 | – | – | 1 | 1 |
15. | Peter Karlsson | Szwecja | 1992 | – | – | 1 | 1 |
Według państw
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Dania | 3 | – | 1 | 4 |
2. | Szwecja | 2 | – | 1 | 3 |
3. | Węgry | 1 | 2 | 1 | 4 |
4. | Norwegia | 1 | – | – | 1 |
4. | Polska | 1 | – | – | 1 |
6. | Czechosłowacja | – | 1 | 1 | 2 |
6. | Włochy | – | 1 | 1 | 2 |
8. | ZSRR | – | 1 | – | 1 |
8. | RFN | – | 1 | – | 1 |
8. | Nowa Zelandia | – | 1 | – | 1 |
8. | Australia | – | 1 | – | 1 |
12. | Wielka Brytania | – | – | 2 | 2 |
13. | Finlandia | – | – | 1 | 1 |
Uwagi
- ↑ Lata, w których dany zawodnik zdobywał medale.
Przypisy
- ↑ a b c d Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy (część 1). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2019-06-25]. (pol.).
- ↑ a b c d Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy (część 2). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2019-06-25]. (pol.).
Bibliografia
- Indywidualny Puchar Europy. speedway.hg.pl. (pol.).
- Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy: część 1., część 2. sportowefakty.pl. (pol.).